Naš športnik 2009

Naš športnik 2009

Zlata knjiga

Športnik leta

1971
- 1. Sonja Milič (namizni tenis), 2. Vojko Cesar (atletika), 3. Klavdij Veljak (odbojka)

1972
- 1. Sonja Milič, 2. Nino Maver (kolesarstvo), 3. Silvana Vesnaver (namizni tenis)

1973
- 1. Sonja Milič, 2. Silvana Vesnaver, 3. Jordan Marušič (košarka)

1974
- 1. Ivan Plesničar (nogomet), 2. Božič Grilanc (odbojka), 3. Vojko Slavec (planinstvo)

1975
- 1. Sonja Milič, 2. Zdenka Hrovatin in Pavel Sedmak (oba kotalkanje)

1976
- 1. Sonja Milič, 2. Pavel Sedmak, 3. Irena Tavčar (atletika)

1977
- 1. Irena Tavčar, 2. Sonja Milič, 3. Pavel Sedmak

1978
- 1. Irena Tavčar, 2. Sonja Milič, 3. Boris Vitez (košarka) in Gianni Legiša (rolkanje)

1982
- 1. Gorazd Pučnik (atletika), 2. Marko Ban (košarka), 3. Sonja Milič - Ekipe: 1. Jadran (košarka)

1983
- 1. Gorazd Pučnik, 2. Samo Kokorovec (kotalkanje), 3. Boris Vitez - Ekipe: 1. Jadran (košarka)


Naš športnik

1984
- 1. Samo Kokorovec, 2. Boris Vitez, 3. Marko Ban - Ekipe: 1. Kras (namizni tenis ženske), 2. Jadran (košarka), 3. Meblo (odbojka ženske)

1985
- 1. Samo Kokorovec, 2. Marko Ban, 3. Lajris žerjal (odbojka) - Ekipe: 1. Jadran (košarka), 2. Kras (namizni tenis), 3. Bor Friulexport (odbojka ženske)

1986
- 1. Samo Kokorovec, 2. Dušan Jelinčič (alpinizem), 3. Marko Ban - Ekipe: 1. Kras Globtrade (namizni tenis ženske), 2. Meblo (odbojka ženske), 3. Val Kmečka Banka (odbojka moški)

1987
- 1. Samo Kokorovec, 2. Arianna Bogatec (jadranje), 3. Marko Ban - Ekipe: 1. Jadran (košarka), 2. Kras Globtrade (namizni tenis ženske), 3. Bor Radenska (košarka)

1988
- 1. Samo Kokorovec, 2. Arianna Bogatec, 3. Alenka Obad (namizi tenis) in Dean Oberdan (košarka) - Ekipe:
1. Olympia (odbojka moški), 2. Jadran (košarka), 3. Juventina (nogomet)

1989
- 1. Samo Kokorovec, 2. Arianna Bogatec, 3. Claudia Coslovich (atletika) in Erik Tence (rolkanje) - Ekipe: 1. Juventina Radenska (nogomet), 3. Bor Friulexport (superminivolley), 3. Sokol Indules (odbojka ženske)

1990
- 1. Samo Kokorovec, 2. Arianna Bogatec, 3. Zdenka Ferlat (lokostrelstvo) - Ekipe: 1. Sloga Koimpex (odbojka moški), 2. Sž Fran Erjavec (odbojka), 3. Juventina (nogomet)

1991
- 1. Arianna Bogatec, 2. Samo Kokorovec, 3. Jan Budin (košarka) - Ekipe: 1. Bor (odbojka ženske), 2. Zarja (nogomet), 3. Sovodnje (nogomet)

1992
- 1. Arianna Bogatec, 2. Samo Kokorovec, 3. Aleksandra Ažman (odbojka) - Ekipe: 1. Primorje (nogomet), 2. Kras (namizni tenis ženske), 3. Jadran (košarka) in Valprapor (odbojka moški)

1993
- 1. Samo Kokorovec, 2. Arianna Bogatec, 3. Aleš Plesničar (tenis)) - Ekipe: 1. Valprapor (odbojka moški) moški, 2. Kras (namizni tenis ženske), 3. Mladina (rolkanje)

1994
- 1. Arianna Bogatec, 2. Vanja Milič (namizni tenis), 3. Borut Plesničar (tenis)) - Ekipe: 1. Sloga (odbojka moški), 2. Sovodnje (nogomet), 3. Kras (namizni tenis ženske)

1995
- Posameznice: 1. Arianna Bogatec, 2. Tanja Romano, 3. Vanja Milič;) - Posamezniki: 1. Igor Sedmak, 2. David Bogatec, 3. Aleš Plesničar) - Ekipe: 1. Jadran TKB (košarka), 2. Sovodnje (nogomet), 3. Kras (mladinke, namizni tenis)

1996
- Posameznice: Arianna Bogatec, 2. Tanja Romano, 3. Vanja Milič.) - Posamezniki: 1. Matej Černic, 2. David Bogatec, 3. Jan Budin.) - Ekipe: 1. Juventina (nogomet), 2. Kras (namizni tenis A liga), 3. Jadran (košarka).

1997
- Posameznice: 1. Tanja Romano, 2. Claudia Coslovich, 3. Vanja Milič.) - Posamezniki: 1. Matej Černic, 2. David Bogatec, 3. Fabio Ruzzier.) - Ekipe: 1. Val (moška odbojka), 1. Kras (namizni tenis A1 liga), 3. Mladost (nogomet).

1998
- Posameznice: 1. Claudia Coslovich, 2. Tanja Romano, 3. Mateja Bogatec (rolkanje). - Posamezniki: 1. Erik Švab (alpinizem), 2. Matej Černic (odbojka), 3. Jan Bednarik (šah).) - Ekipe: 1. Kras (namizni tenis, A1 liga), 2. Bor
Radenska (košarka), 3. Vesna (nogomet).

1999
- Posameznice: 1. Tanja Romano, 2. Claudia Coslovich, 3. Mateja Bogatec.) - Posamezniki: 1. Jaro Furlani
(jadranje), 2. Matej Černic, 3. Fabio Ruzzier.) - Ekipe: 1. Mladost (nogomet), 2 Kras Generali (namizni tenis) in Sloga Mima Eurospin (odbojka)

2000
- Posameznice: 1. Claudia Coslovich, 2. Tanja Romano, 3. Mateja Bogatec.) - Posamezniki: 1. Matej Černic, 2. Jaro Furlani (jadranje), 3. Rado Milkovič (kolesarstvo). - Ekipe: 1. Val Imsa (moška odbojka), 2. Zarja gaja (nogomet),
3. Val Siderimpes (ženska odbojka)

2001
- Posameznice: 1. Claudia Coslovich, 2. Tanja Romano, 3. Mateja Bogatec.) - Posamezniki: 1. Matej Černic, 2.
Alen Carli (nogomet), 3. Eros Sullini (rolkanje). - Ekipe: Kras Generali (nam. tenis), 2. Val Siderimpes (ženska odbojka), 3. Val Imsa (moška odbojka).

2002
- Posameznice: 1. Tanja Romano, 2. Mateja Bogatec, 3. Mateja Paulina.) - Posamezniki: 1. Aleš Plesničar, 2. Loris Mani? (odbojka), 3. Kristjan Leghissa (kolesarstvo) - Ekipa: (Kontovel (odbojka, under15)

2003
- Posameznice: 1. Tanja Romano, 2. Sandra Vitez (odbojka), 3. Mateja Paulina.) - Posamezniki: 1. Matej Černic, 2. Janko Brecelj (športni ribolov), 3. Jaro Furlani in Daniel Piculin.) - Ekipa: Sloga (moška odbojka)

2004
- Posameznice: 1. Tanja Romano, 2. Sandra Vitez (odbojka), 3. Mateja Paulina.) - Posamezniki:
1. Matej Černic, 2. Janko Brecelj (športni ribolov), 3. Jaro Furlani in Daniel Piculin.) - Ekipa: Sloga (moška odbojka)

2005
- Posameznice: 1. Tanja Romano, 2. Sandra Vitez (odbojka), 3. Mateja Paulina.) - Posamezniki: 1. Matej Černic, 2. Janko Brecelj (športni ribolov), 3. Jaro Furlani in Daniel Piculin.) - Ekipa: Sloga (moška odbojka)

2006
- Posameznice: 1. Tanja Romano, 2. Mateja Bogatec, 3. Paola Cigui in Veronica Tence - Posamezniki: 1. Matej Černic, 2. Mitja Emili (motociklizem), 3. Michele Leghissa (nogomet). Ekipa: Jaš Farneti in Simon Sivitz Košuta (jadranje)

2007
- Posameznice: 1. Tanja Romano, 2. Sandra Vitez, 3 Lea Ušaj (plavanje) in Lisa Ridolfi (namizni tenis) - Posamezniki: 1. Loris Mania', 2. Matej Černic, 3. David Bogatec. Ekipa: Jaš Farneti in Simon Sivitz Košuta. Mladinska ekipa: Pomlad nogomet

2008
- Posameznice: 1. Tanja Romano, 2. Mateja Bogatec, 3. Paola Cigui - Posamezniki: 1. Loris Mania, 2. Alen Carli (nogomet), 3. Tadei Pivk (gorski tek). Ekipa: Kras (namizni tenis). Mladinska ekipa: Jadran (košarka, mladinci)

ANKETE

Ste zadovoljni z izborom Naš športnik 2009

Kdo ima pravico biti Športnik leta pri nas?

Kdo naj bi izbiral najboljše športnike pri nas?