Na tekmi Jadrana več kot 3.000 gledalcev

19. okt. 2014 | 19:57

Fortitudo Bologna - Jadran Franco 72:62 (24:17, 40:43, 55:54)
Fortitudo: Valentini 14, Lamma 8, Iannilli 13, Samoggia 9, Montano 12, Grilli 8, Mancin 5, Raucci 3.
Jadran: Marusič 4 (- 2:6, 0:1), Ban 15 (7:7, 4:11, 0:3), De Petris 2 (-, 1:6, -), Malalan 2 (2:2, 0:3, 0:1), D. Batich 12 (-, 4:6, 4:5), M. Batich 8 (-, 3:9, 2:6), Ridolfi 4 (0:2, 2:5, -), Franco 15 (-, 5:13, 5:12), Gelleni, Zobec.
Jadran Franco je po četrtem krogu državne lige B še brez zmage, kot v sredo proti Gsa Udine pa se je tudi proti trdoživi Fortitudo Bologni boril do konca in bil nasprotnikom enakovreden tekmec vse do konca. Kot v sredo pa je na koncu zmanjkalo nekaj svežine in moči. Še štirideset sekund pred koncem je bil rezultat 65:62 za gostitelje, po treh poskusih pa so po dolgem napadu le zadeli odločilen met za tri točke (uspešen je bil Montano) in nato brez težav osvojili končno zmago. Do takrat pa jim je bil Jadran stalno za petami. »Niso nedosegljivi. Organizacijsko je klub na ravni prve lige, na igrišču pa je res zmanjkalo malo. Na takih tekmah občutimo, da nismo v popolni postavi,« je po tekmi povedal odbornik Peter Žerjal. V zadnjem delu je namreč Jadran igral brez Marusiča, ki je zbral pet osebnih napak že v tretjem delu, in Daniela Baticha, ki je prav tako moral z igrašča zaradi petih napak sredi zadnje četrtine.
Po slabem začetku si je Jadran povsem opomogel v drugi četrtini z delnim izidom 5:21, saj je je z uspešno obrambo in napadi iz razdalje nadoknadil sedem točk zaostanka in po trojki Matije Baticha tudi povedel z 29:38 (kar je bila maksimalna prednost Jadrana na tekmi). Bologna pa ni gledala križem rok, zmanjšala zaostanek na dve točki (36:38), pred odmorom pa je Jadran z dvema zaporednima metoma izza šestmetrske črte Franca spet povedel z 38:44. V tretjem delu je Jadran zadržal rahlo prednost skoraj do konca, odločilna za poraz pa je bila četrta četrtina, v kateri so Ban (najboljši strelec s 17 točkami) in ostali dosegli samo 7 točk, medtem ko jih je Bologna, ki je stalno lažje prodirala pod koš, zbrala 17. Jadran pa se je tudi v tem delu zanašal predvsem na mete iz razdalje, saj se v boj z 209 centimetri visokim Iannillijem (na koncu 23 točk) ni spuščal. Štiriminutni black-out pa je omogočil nasprotnikom, da so v zadnjem delu dosegli naskok, ki ga je Jadran uspel skoraj izničiti, a kaj več – brez Marusiča, ki je edini prodiral, in D. Baticha, ki je bil zelo zanesljiv pri metu za tri točke (4:5), ni šlo.
Tekma pa je bila nasploh pravo doživetje, saj je Jadran igral v dvorani palaDozza, enem od templjev italijanske košarke, pred 3.213 gledalci.