Športna nedelja: poraz Jadrana, Sovodnje še ni rešeno, Gaja izpadla

ELITNA LIGA
Kras Repen - Rivignano 7:1 (4:0)
Strelci: Grujić, Maio, Sgorbissa, Petracci; Grujić, Kocman, Maio.
Kras: D'Agnolo, Salkič (Košuta), Tomizza, Facchin (Carlevaris), Pahor, Simeoni, Maio, Sgorbissa (Kocman), Spetič, Grujić, Petracci. Trener: Kneževič.
Kras se je proti zadnjeuvrščenemu Rivignanu razigral in dosegel odločilno zmago v boju za obstanek. Zadnja tekma, v nedeljo v gosteh proti Manzaneseju, bo povsem nepomembna za rdeče-bele, ki so si danes zagotovili status elitnega ligaša tudi v prihodnji sezoni. Manzanese pa si mora obstanek šele zagotoviti. Rivignano pa je izpadel v nižjo ligo. Krog pred koncem je v elitno ligo napredoval Cordenons, ki je premagal Manzanese s 3:1. Lumignacco je izgubil proti Tolmezzu in na drugem mestu ga je dohitel Cjarlins Muzane.
Današnja tekma v Repnu je bila povsem enostranska. Nogometaši Krasa so v deževnem Repnu igrali solidno in že po prvem polčasu vodili s 4:0. V drugem polčasu se je med strelce vpisal tudi mladinec Ivan Kocman, ki je v prvenstvu mladincev dosegel 24 golov. V treh krogih je Kras dosegel 15 golov. Za Radenka Kneževiča pa je četrta zmaga v petih srečanjih.

Vesna - Tricesimo 1:1
Tudi Vesna si je krog pred koncem izborila obstanek v elitni ligi.

PROMOCIJSKA LIGA
Juventina – Trieste Calcio 0:0
Juventina: Bon, Morsut, Scrazzolo, Racca, Antonutti, Dornik, Dragosavljević (Iansig), Stabile (Vidoz), Sant, Nardella, Marchioro (Manfreda). Trener: Sepulcri.

Sevegliano - Primorec 0:3

1. AMATERSKA LIGA
Sovodnje – Aquileia 0:1 (0:0)
Sovodnje: Dovier, Galliussi, Stergulz, Flocco, Bytyqi, S. Tomsič, Hriberšek, Markovič (C. Visintin), Vanzo (Čavdek), Černe, J. Visintin (N. Tomsič). Trener: Sambo.
Sovodnje si niso še izborile obstanka v 1. AL. V zadnjem krogu bodo belo-modri igrali v Dolini proti Bregu, ki za uvrstitev v play-out potrebuje vse tri točke. Sovodenjci pa potrebujejo še eno.

Zarja - Pro Romans Medea 1:1
Gradese - Breg 4:1

Terzo - Mladost 0:2 (0:1)
Strelca: 5. M. Peric, 75. Kogoj
Mladost: Peressin, D. Peric, Silvestri, Kogoj, Candusso, Buffolin, Zollia (E. Cadez), Marušič, Simeone, M. Peric (Skarabot), Furlan (Ferletič). Trener: Zuppicchini.

2. AMATERSKA LIGA
Alabarda - Primorje 2:5
Chiarbola - Gaja 1:0 (1:0)
Gaja je krog pred koncem neposredno izpadla v 3. AL.

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Mestre – Jadran 77:73 (15:13, 35:32, 53:47)
Jadran: M. Batich 7 (4:4, 0:8, 1:5), Ban 30 (10:11, 4:14, 4:5), De Petris 8 (4:4, 2:5, -), Rajčič 13 (-, 2:6, 3:3), Velikonja Grbac 7 (0:1, 2:7, 1:3), Kojanec nv, Ridolfi 8 (1:2, 2:6, 1:3), Cettolo (-, -, 0:1), Malalan (-, 0:4, -), Kocijančič nv, Daneu (-, -, 0:1). Trener: Mura. Izgubljene žoge: 13; pridobljene: 12; asistence: 12; skoki: 34 (22+12), SON: 29. PON: Batich in Malalan.
Po izenačenem srečanju se je moral Jadran sprijazniti z drugim porazom v letošnji sezoni proti sicer solidnemu moštvu. V Mestrah so morali gledalci počakati dve minuti na prvi koš oz. na prosta meta, s katerima je Batich poskrbel za vodstvo Jadrana z 0:2. Nato so domači odreagirali in povedli s petimi točkami prednosti pri izidu 13:8. To je bilo tudi najvišje vodstvo v zelo izenačenem prvem polčasu, med katerim je Jadran ponovno povedel v šesti minuti druge četrtine s košem Velikonje Grbaca (23:24), pred glavnim odmorom pa so si Mestre ponovno priigrale tri točke prednosti. Jadranu je v prvem polčasu povzročal preglavice predvsem Chinellato (11 točk v prvih 20 minutah), Mbaye pa je v samem prvem delu srečanja pobral 11 odbitih žog (19 na koncu tekme), medtem ko je bil najboljši strelec Jadrana v prvem polčasu Ban (11 točk). V tretji četrtini sta obe ekipi veliko grešili (Matija Batich je npr. zgrešil prvih 10 metov iz igre), a po zaslugi uspešnega izvajanja prostih metov so se Mestre dokopale do novega najvišjega vodstva (48:39), čeprav je nato Ban takoj odgovoril s šestimi zaporednimi točkami. S trojko Bozhenskija so Mestre ponovno povedle z 9 točkami naskoka v poslednji četrtini, Jadran pa se je nato minuto pred koncem srečanja približal na dve točki zaostanka. Domači so ohranili mirno kri in potrdili zmago z neustavljivim Chinellatom, ki je zaključil srečanje s 25 točkami, 11 skoki in 12 prejetimi osebnimi napakami. Najboljši strelec tekme je sicer bil Ban, ki je dosegel 30 točk, kar pa je bilo premalo za zmago gostov. (av)