Torek, 16 april 2024

Breg Mediachem brez finala

26. maj. 2016 | 23:39

Breg Mediachem - Bluenergy Codroipo 75:85 (18:12, 37:38, 43:64)
Breg: Carra 29 (8:8, 3:7, 5:8), Mattiassich nv, Zobec nv, Pigato 2 (-, 1:3, 0:3), Slavec (-, 0:1, 0:1), Strle 8 (2:2, 3:9, 0:1), Vecchiet 15 (4:4, 4:8, 1:3), Semec (-, 0:1, -), Spigaglia 8 (-, 1:4, 2:4), Cigliani 10 (5:6, 1:5, 1:6), Crismani nv, Gelleni 3 (1:2, 1:2, -), trener: Krašovec. 5ON: Cigliani (40.)
Polfinalni seriji deželne C-lige silver sta se zaključili povsem slično: vse tekme so se namreč končale z zmago gostov, tako da sta se v finale za napredovanje uvrstili videmski UBC Latte Carso in Bluenergy iz Codroipa.
Brežani so tretjo tekmo proti Codroipu začeli zelo zbrano in takoj povedli s 5:0. Predvsem v napadu so Carra in soigralci pokazali bistveno boljšo igro kot pred tednom dni. Žoga je v napadu lepo krožila, po zgrešenih metih pa so Strle, Spigaglia in Vecchiet zbrali kar osem skokov že v prvi četrtini. V osmi minuti so tako domačini dosegli najvišje vodstvo sedmih točk (15:8). Gostje so se prebudili po dvominutnem odmoru in v treh minutah poskrbeli za preobrat z delnim izidom 11:4. Tekma je bila nato izenačena: lepim akcijam sta na obeh straneh sledile naivne napake, tako da sta se ekipi stalno izmenjavali v vodstvu. Gostje so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini in že po treh minutah in pol vodili za deset pik (37:47). Prvi dve točki za Breg je v tem delu dosegel Cigliani izza črte prostih metov po skoraj petih minutah igre, v celi četrtini pa so zbrali le šest pik. Slabi igri v napadu so žal dodali še slabo obrambo, kjer niso sploh pomagali drug drugemu. Na nasprotni strani so gostje zadevali kot za stavo (na koncu 9:15 izza črte treh točk) in s posrečeno trojko dosegli najvišje vodstvo enaindvajsetih točk. Domačini se kljub temu niso predali in v zadnjem delu z bistveno boljšo igro takoj razpolovili razliko (53:64). Že je kazalo, da bodo Carra in soigralci v končnici le ogrožali zmago gostov, ko sta sodnika pri izidu 68:74 dosodila sporno nešportno napako Vecchietu po pridobljeni žogi v obrambi. Codroipo jo je odlično izkoristil z dvema prostima metoma in trojko in zasluženo zmagal.