Športna nedelja: Jadran vendarle zmagal (po dveh podaljških)

8. apr. 2017 | 21:48

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD -
Jadran Ispem - Calligaris  81:79 (23:13, 40:36,56:47, 66:66, 73:73)
Jadran: M. Batich 6 (-, 0:4, 2:9), Ridolfi 10 (3:5, 2:6, 1:6), Daneu 13 (2:4, 4:6, 1:1), Rajčič 9 (-, 3:9, 1:4), Ban 23 (2:2, 9:18, 1:3), Zidarič 13 (-, 2:2, 3:6), Cettolo 0 (-, 0:1, 0:1), D. Batich 7 (-, 2:3, 1:3),  n.v. D. in P. Zettin, Kojanec. Trener: Oberdan. Izgubljene žoge 16, pridobljene žoge 5; skoki 55 (13 v napadu in 42 v napadu). PON: Rajčič.

Jadran Ispem je v zadnjem krogu rednega dela zmagal in končal na 4. mestu. Četrtfinalno tekmo bo Jadran igral proti Mestram.

1. četrtina
Jadran je začel s postavo Ban, Ridolfi, Matija Batich, Daneu in Rajčič. Ekipi sta začeli z dvignjeno zavoro, šele v drugi polovici četrtine je igra zaživela. Jadran je najprej povedel 12:6, četrtino pa zaključil tudi po zaslugi treh trojk (2 M. Batich in 1 Rajčič) z 10 točkami naskoka (23:13).

2. četrtina
Visoko vodstvo je splahnelo v prvih petih minutah, potem ko je Jadran vztrajal z meti od daleč, Calligaris pa je bil v tem elementu nepogrešljiv in se z dvema zaporednima trojkama približal na štiri točke (27:23). Tudi v nadaljevanju Jadran v napadu ni dobil pravih rešitev (veliko je bilo zgrešenih metov iz zunanjih položajev), tako da so se gostje približali še na 2 točki, 33:31 in 36:34. Četrtino je »rešil« Ban v poslednjih 9 sekundah, ko je bil dvakrat uspešen. (40:34).

3. četrtina
Začetek tretjega dela je minil v znamenju napak na obeh straneh: Jadran je trikrat izgubil žogo, Calligaris pa je grešil v napadu (predvsem silil mete iz razdalje). A je Jadran vendarle dosegel najvišje vodstvo (plus 13, 48:35), potem ko je Zidarič v dveh akcijah dvakrat precizno metal iz šestih metrov. Prvi koš iz igre je Calligaris dosegel po petih minutah z Muninijem (doslej 13 točk), do konca četrtine pa jih je skupno »le« 11. Jadran je tako ohranil vodstvo, ki pa se je zaradi napak zmanjšalo na devet točk (56:47).

4. četrtina
Jadran je zastal v napadu, medtem ko se je Calligaris približal po prvih petih minutah (60:57) po zaslugi dveh trojk Franca in Braidota. 45 sekund do konca se je razlika zmanjšala na dve točki, potem ko je Munini zadel koš in uspešno izvedel prosti met (65:63). Nato je Ban zgrešil met, Munini pa mu odgovoril še z uspešnim metom za tri točke, ki je ponesel goste do prvega vodstva (65:66). Ridolfi je v končnici zadel le ne prosti met (66:66), v poslednjem napadu je Calligaris zapravil žogo, Jadran pa tega ni znal izkoristiti.

1. in 2. podaljšek
Calligaris je večji del prvega podaljška vodil, ko je odločilni met za tri točke (in posledično izanečenje) dosegel Daniel Batich (73:73) nekaj sekund pred koncem. V dodatnih petih minutah je Jadran imel stalno pobudo in prevzel naskok šestih točk (81:75), ki pa ga je Calligaris znal prav kmalu razpoloviti (81:79). V napeti končnici je Jadran vendarle ubranil vodstvo in se zasluženo veselil zmage.

D-LIGA (play-out)
Sistema BK Pordenone - Kontovel 64:67 (16:17, 33:33, 49:49)
Kontovel: Skerl 11 (6:6, 1:2, 1:6), Bufon 0, Starc 11 (4:6, 4:9, 0:2), Lisjak 11 (1:1, 5:10, -), Sossi 18 (3:9, 6:7,1:2), Emili 1 (1:2, 0:2, -), G. Regent 8 (2:4, 3:6, -), Zoch 0 (-, 0:1, -), Zgur 6 (2:4, 2:3, 0:1), Tulliach n.v. Trener: Popovič. PON: Lisjak v 35. minuti SON: 23, 11 izgubljenih žog, 10 pridobljenih žog
Kontovel je po zelo izenačeni tekmi v skupini za obstanek vknjižil pomembni točki v boju za obstanek v ligi. Če bo uspešen še v naslednjem krogu, bo pet krogov pred koncem prvenstva matematično dosegel obstanek v D-ligi.
Igra je bila vseskozi polna napak, izgubljenih žog, kontovelci pa so nasprotnikom dopustili dosti dvojnih napadov. Najbolj napeto je bilo zadnjih pet minut, ko je Kontovel povedel s 54:56. V zadnji minuti je Pordenone izenačil 60:60, 13 sekund do konca je Kontovel spet prevzel vodstvo 61:65, nakar so se gostitelji s trojko nevarno približali na točko (64:65). A sta sodnika v zadnjem napadu dosodila gostom osebno napako, Škerl pa je uspešno izvedel oba prosta meta in ponesel Kontovel do pomembne zmage. Z 18 točkami je bil tokrat najboljši strelec Niko Sossi.

ODBOJKA
DEŽELNI FINALE U19
Sloga Tabor A je v finalu četverice najboljših deželnih ekip under 19 osvojila deželni naslov in se tako uvrstila na državni finale, ki bo letos v Bormiu. V polfinalu je z 1:3 premagala Prato, v finalu pa je bila boljša od Cordenonsa s 3:1. Cordenons se je v finale uvrstil po zmagi nad Olympio (1:3). Na tekmi za 3. mesto je Prata z 2:0 premagala Olympio.