Športna nedelja: Dom U15 in Val U16 deželna prvaka; Primorje brez naslova

PROMOCIJSKA LIGA (Play-off)
Pro Cervignano - Juventina 1:2 (1:1)
Strelca: 35. Kerpan, 87. R. Nardella 11-m
Juventina: Bon, Novati, Iansig, Racca (Madonna), Innocenti, Zorzut, M. Nardella, Kerpan (Copetti), Bardini, R. Nardella, Predan (Sant). Trener: Sepulcri.
Juventina se je do zmage v zadnjem krogu play-offa dokopala po zaslugi prvega zadetka v dresu članske ekipe Kevina Kerpana (letnik 2000) in enajstmetrovke, ki jo je v 87. brezhibno izvedel Raffaele Nardella. Pro Cervignano je izenačil tik pred koncem prvega polčasa.

ZA PRVAKA
Santamaria - Primorje 0:1 (Strelec za Primorje: Kuk)
Rauscedo - Santamaria 1:0
Rauscedo - Primorje 2:0
Nogometaši Primorja niso osvojili troboja za naslov deželnega prvaka med zmagovalci treh skupin 1. amaterske lige. Ekipa trenerja Ravalica je zmagala prvo tekmo (vsi dvoboji so trajali 45 minut) proti Santamarii z 1:0, nato pa je klonila proti Rauscedu z 0:2.

PLAY-OFF
Isonzo - Zarja 2:3 (2:1)
Strelci: 43. Zucchini, 51. Caselli, 85. F. Bernobi
Zarja: Francesco Aiello, Varglien (Franco), Norante, D. Marković, Pepelko, Debernardi,Marocco, Federico Aiello, F. Bernobi (Spadaro), Zucchini (Racman), Caselli. Trener: Petagna.
Zarja je v play-offu 1. AL premagala Isonzo in osvojila končno 4. mesto. Domači so sicer v uvodnih 35 minutah povedli z 2:0, Zarja pa je odreagirala in izenačila. Najprej je bil uspešen Zucchini, nato pa Caselli. Za odločilni zadetek je pet minut pred koncem srečanja poskrbel Francesco Bernobi.

2. AMATERSKA LIGA (Play-off)
Romana - Breg 3:2 (2:2)
Strelca: 10. Daris, 15. Pischianz
Breg: Karan, Marchetti (Bampi), Spinelli, Bolcich, D. D'Alesio, Belladonna, Madrussani (Pedrosa), Daris, L. Nigris, Pischianz (M. D'Alesio), S. Nigris. Trener: Lacalamita.
Rdeči karton: 85′ Pedrosa
Potem ko je Breg po 15 minutah že vodil z dvema zadetkoma prednosti, je Romana odreagirala in izenačila z goloma v 30. in 35. minuti. Domači so nato povedli na začetku drugega polčasa. Breg je odreagiral, zadel dve prečki, rezultat pa se ni spremenil.

MLADINSKA ODBOJKA
UNDER 16 DEŽELNI (Sklepni turnir)
1. Polfinale: Val - Prata 3:0 (25:11, 25:17, 25:17)
2. Polfinale: Futura Cordenons - Gemona 3:1 (25:16, 23:25, 25:16, 25:21)
Finale: Val - Futura Cordenons 3:0 (25:20, 25:21, 25:12)
Odbojkarji Vala so osvojili naslov deželnih prvakov U16. Na sklepnem turnirju v Štandrežu so v polfinalu premagali Prato, v finalu pa Futuro Cordenons, tako da so se uvrstili na državni finale, ki bo v Latini.

MLADINSKA KOŠARKA
UNDER 15 DEŽELNI (Finale)
Portogruaro - Dom Mark 41:57 (15:16, 18:27, 32:44)
Košarkarji Doma so osvojili tudi tretjo tekmo sklepnega turnirja in so se tako veselili naslova deželnih prvakov U15.