Četrtek, 25 april 2024

Bron za Mrakovo in Macarolovo

15. jul. 2017 | 0:40

Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta na svetovnem prvenstvu olimpijskega razreda 470, ki se je končalo v
Solunu, osvojili bronasto medaljo. Pred zadnjo regato, v kateri sta bili osmi, sta bili na skupno tretjem mestu, članicama Pirata iz Portoroža pa je tudi v finalnem plovu najboljše deseterice uspelo zadržati to uvrstitev. To je bilo prvo odličje na SP za omenjeno slovensko posadko, pred tem pa sta bili že evropski prvakinji in bronasti na prvenstvu stare celine. Lani
sta na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru osvojili šesto mesto.
Naslov svetovnih prvakinj sta v Grčiji osvojili Poljakinji Agnieszka Skrzypulec in Irmina Mrozek Gliszczynska (42 točk), ki sta z 28 točkami prepričljivo vodili pred finalno regato, srebro pa sta si prijadrali Britanki Hannah Mills in Eilidh McIntyre (48). Millsova je s Saskio Clark lani osvojila zlato olimpijsko medaljo, leta 2012 pa srebrno. Slovenki sta na koncu osvojili 66 točk.