Sreda, 17 april 2024

Posadka SVBG in Sirene v finalu

12. avg. 2017 | 19:28

Sirenina jadralka Cecilia Fedel bo danes s sotekmovalko (krmarko) Mario Vittorio Marchesini (SVBG) nastopila v regati za kolajne, kar pomeni, da sta se jadralki v kvalifikacijskih regatah na evropskem mladinskem prvenstvu olimpijskega razreda 470 uvrstile med najboljšo deseterico. Varovanke trenerja Matjaža Antonaza so sicer po zadnjih treh plovih ujele še zadnje razpoložljivo mesto (skupno sta kvalifikacije končali na 10. mestu), potem ko sta včeraj zaključile na 12. in 5. mestu, v drugem plovu pa sta bili diskvalificirani, ker sta zaradi nepazljivosti popravljale regulacije na jadrnici dlje od razpoložljivega časa. Diskvalifikacija sicer ne bi spremenila njune uvrstitve, je pojasnil trener, ki je sicer z nastopom barkovljanskega para zelo zadovoljen. Cecilia Fedel in Maria Vittoria Marchesini sta šele letos prestopili v olimpijski razred, na Gardskem jezeru pa sta se v teh dneh borili tudi s posadkami, ki sodijo v sam vrh članske konkurence. Danes se bosta v zadnji regati, ki bo dodelila kolajne najboljšim, borile za najboljšo končno uvrstiev. Z 10. mesta lahko napredujeta tudi do 5. V finalu bosta nastopili tudi Tržačanki Francesca Russo Cirillo in Alice Linussi (8.) in Italijanki Benedetta Di Salle in Alessadra Dubbini (6.).
V razredu 420 pa sta Giorgia Sinigoi in Sara Zuppin (Čupa/Sirena) predzadnji dan prvenstva zdrknili na 39. mesto, potem ko sta obe regati v zlati skupini končali v ozadju (50. in 40. mesto).