Petek, 26 april 2024

Na mladinskem EP sedmi

14. avg. 2017 | 16:48

Jadralki Maria Vittoria Marchesini (SVBG) in Cecilia Fedel (TPK Sirena) se z mladinskega evropskega prvenstva na Gardskem jezeru v olimpijskem razredu 470 vračata s 7. mestom. V finalni regati za kolajne sta novinki v tem razredu osvojili drugo mesto in tako z desetega napredovali na sedmo. Za varovanki Matjaža Antonaza je to vsekakor odličen rezultat, če vemo, da sta se novinki borili tudi s posadkami, ki sodijo v sam vrh članskem konkurence in z drugimi, ki sicer že vrsto let tekmujejo v tem razredu. Marchesinijeva in Fedelova, drugi najboljši Italijanki na tem prvenstvu, bosta v mladinski konkurenci tekmovali še tri sezone, vse do 23. leta.
Zmago sta slavili Grkinji Bozi in Klonaridou, ki sta uspešni že v članski konkurenci.
Jadralki Čupe in Sirene Giorgia Sinigoi in Sara Zuppin pa sta nastope v razredu 420 končali na 39. mestu med evropskimi posadkami.