Prva kolajna za Italijo je južnotirolska

Italija je osvojila prvo kolajno na letošnjih Zimskih olimpijskih igrah v Pjongčangu.

A

nedelja, 11. februarja 2018 | 15:41

Južnotirolski »azzurro« Dominik Windisch (AP)

Nemški biatlonec Arnd Peiffer je na olimpijskih igrah v Pjongčangu osvojil zlato medaljo v sprintu. Peiffer je bil eden redkih biatloncev z desetimi zadetimi streli, enak strelski dosežek je uspel tudi drugouvrščenemu Čehu Michalu Krčmarju, ki pa je bil v teku počasnejši za 4,4 sekunde. Najboljši Slovenec je bil Jakov Fak na 23. mestu. Bron je osvojil Južni Tirolec v dresu »azzurrov« Dominik Windisch, ki je ob enem zgrešenem strelu zaostal 7,7 sekunde.