Petek, 19 april 2024

Olimpijska prvakinja med smučarkami je ... deskarka na snegu

17. feb. 2018 | 7:29

Dvaindvajsetletna Čehinja Ester Ledecka, v prvi vrsti specialistka za deskanje, je nova olimpijska prvakinja med alpskimi smučarkami v superveleslalomu. Za vsega stotinko je prehitela branilko naslova iz Sočija, Avstrijko Anno Veith, in za 11 Tino Weirather iz Liechtensteina, ki je število držav dobitnic kolajn na letošnjih igrah povišala na 24. Po tekmi je bila najbolj razočaranja ameriška zvezdnica Lydnsey Vonn, ki je bila le šesta zaradi večje napake v spodnjem delu proge. Zanimiv je način, kako je Ledecka proslavila zmago, saj dvakratna svetovna prvakinja in prva favoritinja olimpijskega paralelnega veleslaloma v deskanju v ciljni areni sama ni mogla verjeti uspehu. Slovenki po pričakovanjih nista dosegli vidnih uvrstitev. Maruša Ferk je bila po solidni vožnji z zaostankom 2,07 sekunde 25., Tina Robnik pa je ob debiju na igrah zaostala 3,34 sekunde in bila 34. Med Italijankami je bila Anna Schnarf peta, Federica Brignone šesta, razočarala pa je Sofia Goggia, ki je bila le enajsta, medtem ko je bila Nadia Fanchini na dvanajstem mestu.