Petek, 19 april 2024

Kopitarjevi kralji končali sezono

18. apr. 2018 | 12:50

Hokejisti iz Los Angelesa, kjer igra Slovenec Anže Kopitar, so končali sezono v severnoameriški hokejski ligi NHL. V prvem krogu končnice zahodne konference so jih izločili tekmeci iz Las Vegasa, ki so dosegli štiri tesne zmage, na današnjem zadnjem dvoboju v Staples Centru so slavili z 1:0. Edini gol je dosegel Brayden McNabb v 25. minuti. Kopitar je na ledeni ploskvi preživel 24:21 minute, v tem času pa je sprožil dva strela.
Kralji so imeli v prvi tretjini kar nekaj poskusov, da bi povedli, a je bil pred 18.230 gledalci v Staples Centru Marc-Andre Fleury nepremagljiv, na tekmi je ustavil skupaj 31 strelov in bil bržkone prvi posameznik gostov. Neučinkovitost se je kraljem maščevala v drugem delu tekme, saj je Vegas pritisnil na plin že od prve minute naprej. Proti svojemu nekdanjemu moštvu je zadel Brayden McNabb.
Zlati vitezi so postali prvo moštvo NHL, ki se je v uvodni sezoni tekmovanj uvrstilo v naslednji krog brez poraza.
»To je to, to so končnice, tekma je vedno tesna. Ni se zgodilo, da bi nas razbili,« pa je po novem tesnem porazu menil kapetan kraljev Kopitar.