Sobota, 13 april 2024

Rusi začeli z gladkim uspehom

14. jun. 2018 | 18:54

V Moskvi se je danes uradno začelo svetovno prvenstvo 2018 v nogometu. V prvi tekmi skupine A sta se udarili Rusija in Savdska Arabija, ki domači reprezentanci ni bila kos. Rusi so že po prvem polčasu vodili z 2:0 po zaslugi zadetkov, ki sta ju prispevala Jurij Gazinski v 12. minuti in Denis Čerišev v 43. minuti. Tekmo je dokončno zapečatil Artjom Dzjuba v v 71. minuti, takoj potem ko je vstopil na igrišče. Med strelce se je v sodnikovem dodatku spet vpisal Čerišev, peti gol pa je prispeval Golovin, tako da je Rusija začela svojo pot na SP z uspehom z gladkim 5:0.
Dvoboj med Rusijo in Savdsko Arabijo je bil tudi edina današnja tekma. Pred tem so na stadionu Lužniki uradno odprli tekmovanje. Na slavnostnem odprtju je bil glavni zvezdnik britanski pevec Robbie Williams, ki je imel ob sebi rusko sopranistko Aido Garifullino. Spregovorila sta tudi predsednik Fife Gianni Infantino in Ruski predsednik Vladimir Putin. Jutri se bo tekmovanje nadaljevalo. Ob 14. uri se bosta udarili Egipt in Urugvaj (skupina A), nato pa bosta na vrsti tekmi skupine B: ob 17. uri Maroko - Iran, ob 20. uri pa Portugalska - Španija.