Petek, 26 april 2024

Roglič izgubil tretje mesto

28. jul. 2018 | 17:21

Slovenski kolesarski šampion Primož Roglič je v zahtevnem, 31-kilometrskem gorskem kronometru med Saint-Pee-sur-Nivellejem in Espelettejem izgubil tretje mesto v skupnem seštevku dirke po Franciji, ki si ga je priboril s petkovo etapno zmago.
Etapne zmage se je presenetljivo veselil aktualni svetovni prvak v vožnji na čas Nizozemec Tom Dumoulin, ki je danes za vsega dve sekundi prehitel branilca zmage na Touru, Britanca Chrisa Frooma. Nizozemec je s tem ubranil drugo mesto v skupnem seštevku, Britanec pa si je prikolesaril tretje.
Skupno zmago je potrdil Britanec Geraint Thomas, ki je danes osvojil tretje mesto, zaostal je 14 sekund.
Roglič je danes končal na osmem mestu, z eno minuto in 12 sekundami zaostanka za Dumoulinom.