Sobota, 13 april 2024

Član TPK Sirena državni prvak

28. avg. 2018 | 18:35

Na italijanskem jadralnem državnem prvenstvu optimistov, ki se je danes (torek) zaključilo v Viareggiu, je med letniki 2008 (Pokal kadeti) prepričljivo osvojil državni naslov in postal italijanski prvak član Sirene, Giuseppe Montesano. Čupin jadralec Alessandro Mangione pa je med letniki 2007 osvojil bron.
»Jože«, kot ga vsi poznajo pri Sireni, je tekmovanje začel slabše, saj se je prvi dan uvrstil na 33. mesto. Nato pa je svoja jadranja stopnjeval in po osvojenem tretjem, drugem, šestem, osmem in tretjem mestu v posameznih plovih se je lahko veselil zlatega odličja v skupnem seštevku.
»Po tihem smo sicer upali vsaj na stopničke, vendar osvojiti kaj več je odvisno od vremenskih razmer, razpoloženja jadralca in še marsičesa zraven, tako da bi bila uvrstitev med deseterico že zelo dober rezultat. Uspeh je tako še toliko večji,« je bil nad osvojenim naslovom zadovoljen trener Sirene Robert De Lucia.