Četrtek, 25 april 2024

Luka Dončić prehitel sireno

7. nov. 2018 | 9:32

Luka Dončić je v dresu Dallas Mavericks po daljšem obdobju spet zmagal v severnoameriški košarkarski ligi NBA. Devetnajstletnik je za uspeh teličkov proti Washington Wizards s 119:100 prispeval 23 točk, v statistiko pa je vpisal še šest skokov, tri asistence in ukradeno žogo. Na parketu je preživel 33 minut. Iz igre je metal 9:16, ob tem je bil stoodstotno uspešen v prostih metih (3:3), zadel je tudi dve trojki (2:7), na svojem računu pa je imel tudi štiri izgubljene žoge. Ob koncu polčasa je poskrbel za lepo potezo, ko se je z roba igrišča odločil za met za tri ter je prehitel sireno in postavil izid polčasa (70:49). Dallas je prvič v tej sezoni v prvem polčasu dosegel 70 točk
Teksaško moštvo je prekinilo niz šestih porazov in prišlo do tretje zmage na desetih tekmah, kar uvršča teličke na predzadnje mesto v razvrstitvi zahodne konference. Slabša od Dallasa je na Zahodu ekipa Phoenix Suns, njen trener je nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov, ki je doživela še osmi poraz na desetih tekmah. Od Phoenixa so bili boljši gostje iz Brooklyna Nets s 104:82.
Goran Dragić, Marco Belinelli in Danilo Gallinari so v tem krogu počivali.