Športna nedelja: zmaga Jadrana, Juventine in Primorja, Kras KO

9. dec. 2018 | 20:10

Kras Repen - Brian 0:1 (0:0)

Strelec: 50. Baruzzini 11-m

Kras: Grubizza, Brandmayr, Kerpan, Djukić, Simeoni, Zappalà (Celea), Juren (Petracci), Stanich (Vasques), Črgan (Maio), Grujić, Sabadin (Kocman). Trener: Kneževič.

Nogometaši repenskega Krasa si niso zaslužili poraza proti četrtouvrščenemu Brianu. Zmagoviti gol je v Reonu padel po zelo dvomljivi enajstmetrovki. Kras je imel v prvem delu več od igre. Stanich je zadel vratnico. V drugem delu se je zadetku približal branilec Djukić, ki je bil eden izmed boljših na igrišču.

Juventina - Fiume Bannia 3:1 (0:1)

Strelci: 12. Paciulli (FB); 57. Madonna, 88. Kožuh, 89. Tano

Juventina: Malusa, Kogoj, F. Marini, Racca, N. Marini, Zorzut, Romanelli, Kožuh, Tano, Zuliani (od 46. Madonna), Fiorenzo (od 77. Kerpan). Trener: Sepulcri.

Juventina je na domačem igrišču osvojila izjemno pomembno zmago, ki so jo rdeče-beli »pogrešali« tri kroge. Tokrat je v Štandrežu padla ekipa Fiume Bannia, ki je sicer po prvem polčasu vodila. Nato so se gostitelji razigrali in zasluženo osvojili vse tri točke. Zmagovita gola sta padla prav v zadnjih minutah tekme.

Zaule - Primorje 2:3

Strelci: 17. Lombardi, Gerbini in Tomizza

Primorje: Gita, Tomizza, Millo, Giacomi, Casseler, Gerbini, Tonini, Sain, Girardini, Lionetti, Lombardi. Trener: Allegretti.

Primorje je v Žavlja poskrbelo za preobrat. Primorje je povedlo z Lombardijem. Nato pa so gostitleji dosegli dva gola. V drugem polčasu so se Allegrettijevi fantje razigrali in odnesli domov celoten izkupiček.

Sistiana Sesljan - Ol3 3:3 (2:0)

Strelci: Miklavec 31, Božičič 40. 11-m in D. Colja 51.

Sistiana Sesljan: Zucca, Fabris, Del Bello, Francioli, Zlatič, Carli, Cappiello (Cociani), Miklavec, D. Colja, Božičič, Tawgui. Trener: Musolino.

Sistiana Sesljan je po uvodnih minutah drugega polčasa vodila s 3:0. Nato je Božičič zgrešil najstrožjo kazen, David Colja pa je preigral vratarja in na prazna vrata zadel vratnico. Musolinovi fantje so tako zgrešili četrti gol in nato so se gostje opogumili. Najprej so zmanjšali zaostanek in so nato uspeli izenačiti ter iz Vižovelj odnesti domov točko. V domačem taboru so bili po tekmi zelo razočarani, saj so imeli zmago že v rokah. »Podcenjevali smo nasprotnika, ki nas je na koncu kaznoval,« je po tekmi dejal športni vodja Kristjan Pacor.

Primorec - Sant’Andrea San Vito 1:4 (1:3)

Strelec: 15. Caselli

Primorec: Fabris, De Leo, Selaković, Školnik, Frangini, Suppani , Krasniqi, Piras, Capraro, Caselli (Buonpane), Iadanza. Trener: De Sio.

Primorec je povedel s Casellijem, tako da se je tekma začela na najboljši način za Primorec, ki je nato popustil. Gostje so izkoristili nezbranost in so že do konca prvega polčasa vodili s 3:1. V drugem polčasu je Školnik zgrešil enajstmetrovko.

Maranese - Zarja 1:1 (0:0)

Strelec: 87. Zucchini 11-m

Zarja: Budicin, Cappai, Benci (Norante), Varglien, Capuano, Vascotto (Cottiga, Spadaro), Cepar, Tarable, Bernobi, Zucchini, Racman. Trener: Campo.

Zarja je na težkem gostovanju pri tretjeuvrščenem Maraneseju osvojila pomembno točko. Maranese je povedel s pravim evrogolom. Zarja pa je reagirala in je uspela izenačiti s pomočjo najstrožje kazni.

Gaja - Romana 1:1 (0:0)

Strelec: 70. Mania

Gaja: Pavlic, Gargiuolo, N. Kalc, Palermo, Patrono, Vidoni, Iurissevich, Urbani (Santoro), Saule (Martini), Ferluga, Mania (Bernobi). Trener: Venanzi.

V prvem polčasu je bila igra zelo borbena. Obe ekipi sta igrali požrtvovalno. Gajevci so povedli z Maniajem. Kmalu zatem pa so gostje iz Tržiča izenačili.

Sovodnje - Azzurra 4:0 (2:0)

Strelci: 7. Kočina, 20. Simčič 11-m; 65. Simčič, 80. Čavdek.

Sovodnje: Fabricijo, Ribolica, Falcone (Čavdek), Čavdek, Galliussi, Noto (Komjanc), Petejan, Simčič (Pilo), Kočina (Lutman), Černe (Piva), Visintin (N. Tomšič). Trener: Feri.

Sovodenjci so se končno razigrali in nasuli nasprotniku štiri gole. Zmaga belo-modrih je bila povsem zaslužena.

DRŽAVNA C-LIGA GOLD

Arzignano - Jadran Motomarine 57:67 (12:21, 31:36, 43:54)

Jadran: Ban 17 (4:4, 5:10, 1:3), Ridolfi 10 (2:2, 4:10, 0:1), De Petris 12 (2:3, 4:10, -), Malalan 4 (2:3, 1:4, -), Rajčič 9 (-, 0:2, 3:4), Gregori 4 (-, 2:4, 0:1), Terčon nv, Zidarič 5 (2:2, 1:1, 1:2), Cettolo 2 (-, 1:1, 0:2), Daneu 2 (-, 1:5, 0:1), Sosič nv, Medič 2 (0:2, 1:3, -). Trener: Popovič.

Jadran Motomarine je proti zadnjeuvrščeni ekipi iz Arzignana slavil zmago, četudi so se gostitelji predvsem v prvem polčasu dobro upirali. V tretji četrtini so se jadranovci zbrali in dosegli odločilni break.

D-LIGA

Grado - Breg 64:99 (11:33, 14:21, 13:30, 26:15)

Breg: Gallo 9 (-, 3:6, 1:5), M. Grimladi 8 (1:4, 2:5, 1:3), Giuliani 6 (-, 3:5, -), Pregarc (-, 0:1, -), L. Gregori 10 (-, 2:3, 2:4), Crismani 8 (-, 1:2, 2:5), Trivillin 10 (2:2, 4:8, 0:1), Cigliani 15 ( -, 3:6, 3:3), Crotta 13 (1:1, 6:7, -), A. Grimaldi 13 (1:2, 6:9, 0:2), D. Zettin 7 (-, 2:3, 1:4). Tener: Jurić.

Breg je v Gradežu upravičil vlogo favorita in povsem zasluženo osvojil obe točki.

ŽENSKA C-LIGA

Polet - Nuova Trieste Basket 48:44 (10:8, 18:18, 33:33)

Polet: Croselli (-, 0:2,-), Perčič 3 (1:4, 1:4, 0:3), Pregarc (-, 0:2, 0:1), Beduschi (-, 0:1,-), Vremec (-, -, 0:1), Sosič (-, 0:1, -), Krečič 5 (1:2, 2:4, -), Daneu 6 (-, 3:5, -), Susanj 19 (7:8, 6:18, -), Di Lenardo 15 (5:6, 5:12, -), Orel (0:4, 0:3, -). Trener: Krečič.

Polet je še tretjič letos zmagal. Po izenačenem boju, kot pričajo posamezne četrtine, so doma premagale solidno ekipo Nova Trieste Basket. Odločilna je bila zadnja četrtina, ko so se Krečičeve varovanke izkazale z agresivno obrambo.