Jaš in Simon v zlati skupini

Čupina jadralca Simon Sivitz Košuta in Jaš Farneti sta se na mladinskem svetovnem prvenstvu v jadralnem razredu 470 v Solunu v Grčiji uvrstila v zlato skupino.

A

sreda, 15. julija 2009 | 08:55

Čupina jadralca, krmar Simon Sivitz Košuta in flokist Jaš Farneti

Prva plova v drugem delu SP ju čakata že danes. Jutri in v petek bosta tržaška jadralca, ki branita barve italijanske mladinske izbrane vrste, izpeljala še štiri regate in se potegovala za uvrstitev v boj za medalje (medal race), ki bo na sporedu v soboto.
Krmar Simon Sivitz Košuta in flokist Jaš Farneti sta včeraj dosegla tri solidne uvrstitve. Na prvi regati sta se uvrstili na 2. mesto, nato sta bila Čupina jadralca še 5. in 8.
»Tokrat se nisva pustila presenetiti. Jadrala sva zelo koncentrirano in sva naredila malo napak. Z Jašem sva zadovoljna,« je ocenil Simon Sivitz Košuta. »Veter ni bil močan in razmere za jadranje so bile ugodne. Žal sva zaradi slabših uvrstitev prvega dne še vedno daleč od prvih. Prvi cilj, uvrstitev v zlato skupino, smo izpolnili. Zdaj se bomo skušali prebiti med prvih deset, torej v boj za medalje. Ne bo lahko, ampak smo na dobri poti, čeprav se bo treba še maksimalno potruditi,« je prepričan Simon. Čupina jadralca sta prvi del mladinskega svetovnega prvenstva končala na 14. mestu.

Copyright 2018 © DZP doo - PRAE srl – Vse pravice pridržane

VSE ANKETE

Ali menite, da se klimatske spremembe pri nas že udejanjajo?

ostale novice

Goran Dragić zapustil igrišče poražen

Ekipa Miami Heat je v severnoameriški košarkarski ligi NBA izgubila na gostovanju z Indiano Pacers z 91:99

17. novembra 2018 | 15:44

Anže Kopitar s kazenskim strelom odločil srečanje

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL na gostovanju z 2:1 premagala Chicago Blackhawks

17. novembra 2018 | 13:49

V boj 1500 mladih iz 50 držav

Uradno so predstavili zimski olimpijski festival evropske mladine (EYOF), ki ga bo Furlanija Julijska krajina gostila leta 2023

16. novembra 2018 | 19:27