Jaš in Simon v zlati skupini

Čupina jadralca Simon Sivitz Košuta in Jaš Farneti sta se na mladinskem svetovnem prvenstvu v jadralnem razredu 470 v Solunu v Grčiji uvrstila v zlato skupino.

A

sreda, 15. julija 2009 | 08:55

Čupina jadralca, krmar Simon Sivitz Košuta in flokist Jaš Farneti

Prva plova v drugem delu SP ju čakata že danes. Jutri in v petek bosta tržaška jadralca, ki branita barve italijanske mladinske izbrane vrste, izpeljala še štiri regate in se potegovala za uvrstitev v boj za medalje (medal race), ki bo na sporedu v soboto.
Krmar Simon Sivitz Košuta in flokist Jaš Farneti sta včeraj dosegla tri solidne uvrstitve. Na prvi regati sta se uvrstili na 2. mesto, nato sta bila Čupina jadralca še 5. in 8.
»Tokrat se nisva pustila presenetiti. Jadrala sva zelo koncentrirano in sva naredila malo napak. Z Jašem sva zadovoljna,« je ocenil Simon Sivitz Košuta. »Veter ni bil močan in razmere za jadranje so bile ugodne. Žal sva zaradi slabših uvrstitev prvega dne še vedno daleč od prvih. Prvi cilj, uvrstitev v zlato skupino, smo izpolnili. Zdaj se bomo skušali prebiti med prvih deset, torej v boj za medalje. Ne bo lahko, ampak smo na dobri poti, čeprav se bo treba še maksimalno potruditi,« je prepričan Simon. Čupina jadralca sta prvi del mladinskega svetovnega prvenstva končala na 14. mestu.

Copyright 2018 © DZP doo - PRAE srl – Vse pravice pridržane

VSE ANKETE

Podpirate predlog o ponovni uvedbi obveznega vojaškega roka v Italiji?

ostale novice

Douglas Costa se je opravičil za pljunek

Costo bržkone vseeno čakajo posledice

17. septembra 2018 | 14:51

Za Tigerja Woodsa in najboljše golfiste bo skrbel Števerjanec

Osemintridesetletni Matija Pipan med vzdrževalci igrišč na prestižnem Ryderjevem pokalu

Pred enim letom je Slovenija stopila na evropski prestol

V nedeljo, 17. septembra, 2017 je slovenska košarkarska reprezentanca osvojila EuroBasket

17. septembra 2018 | 08:15

Opčine, Zgonik ... Tokio

Kar ni uspelo nekdanji italijanski namiznoteniški državni prvakinji Sonji Milič, bi lahko v drugačni meri uspelo mlademu Matteu Parenzanu (ŠK Kras).

14. septembra 2018 | 10:55