Kraški pust v znamenju tunela Gelminijeve in lego kock
Zmagovalec letošnje 45. izvedbe je drugič zapored voz iz Praprota. Med skupinami je lanski uspeh ponovila skupina Luna Puhna iz Padrič ter Gropade z Lego Worldom. Na drugem mestu so se za vozom iz Praprota uvrstili Openci, Bazovica pa je osvojila tretje mesto.
Poleg omenjenih zmagovalcev si je publika lahko ogledala zelo široko paleto družbeno-političnih tem. Nekateri so kar pometali težave, drugi so preoblečeni v smrkce, v italijanščini imenovane puffe, ironizirali nad dolgovi. Prostora pa je bilo tudi za ekološke teme in reinterpretacijo Disneyevih pravljic.Nagrajevanje sta na prizorišču v Prosvetnem domu povezovala Nikol Krizmačič in Peter Verč. Ob prisotnosti kraljice Matilde Šalamin in kralja Tuneta Krodeghina, glasbi Kraških muzikantov in nastopu plesnih skupin KD Tabor in društva Škamperle, je prijetno pustno vzdušje naraščalo vse do razglasitve zmagovalcev, kjer so se največ veselili ravno Praprovci ter združeni vasi Padriče-Gropada. Letošnjo izvedbo je gotovo zaznamovala satira na račun italijanske politične scene, nastopile pa so tudi skupine z apolitično vsebino, med vsemi gre omeniti skupino Luna Puhna iz Padrič in Gropade, ki je upravičeno slavila v kategoriji skupin z živimi lego kockami, za njimi so se uvrstili čarovniki in čarovnice iz Boljunca, tretji so bili Prosečani in Kontovelci. Praznovanje udeležencev in zmagovalcev se bo na dvorišču Prosvetenga doma ob dobro založenih kioskih in glasbi Kraških muzikantov nadaljevalo pozno do večera.
Vrstni res pustnih vozov ... 1. PRAPROT (Ma, ta tunel ...?) - 67 točk 2. OPČINE (riMONTIjrmo Italijo) - 64 točk 3. BAZOVICA (Ritobol) - 63 točk 4. VASI OBČINE ZGONIK (Bogati kradejo revežem) - 61 točk 5. MEDJA VSA - ŠTIVAN (Moč narave!!!) - 58 točk 6. SOVODNJE OB SOČI (Hvala, prihajamo ...) - 54 točk 7. ŠTMAVER (Trans-genska revolucija) - 51 točk 8. MERČE (45. rojstni dan) - 43 točk 9. KRIŽ (Apres ski party) - 30 točk
Vrstni red pustnih skupin ... 1. LUNA PUHNA PADRIČE-GROPADA (Lego world!) - 60 točk 2. BOLJUNEC (Čira Čara) - 54 točk 3. PROSEK-KONTOVEL (Frito mišto) - 48 točk 4. ZDRUŽENJE STARŠEV OŠ IN OV ROMJAN (Žoge, žoge, žoge) - 47 točk 5. TUTTI COL CALES (Igrajmo se z ... mavrico ...) - 41 točk 6. ŠKEDENJ OŠ GRBEC/STEPANČIČ (Šola pod udarom: po Gelminijevi, še uši!) - 40 točk 7. ZDRUŽENJE STARŠEV OŠ VIRGIL ŠČEK IZ NABREŽINE (Smo puhni Puff-ov ?!?) - 34 točk 8. VALMAURA (Puffi ... so vedno prisotni) - 33 točk 9. SOCIALNA ZADRUGA ANFASS (Mare forza Anfass) - 30 točk 10. SKUPINA LALO IZ ŠKEDNJA (Crisi a Trieste: conzadi per le feste) - 29 točk
Čestitke Luni puhni iz Padrič in Gropade. Bili ste res krasni. Lepa ideja in še lepše izdelane maske. Kocke lego nas spominjajo na našo mladost. Vsako leto si ogledam opensko povorko in po mojem mnenju ste bili najlepša skupina vseh dosedanjih 45 izvedb! Tako naprej!
sossa
ponedeljek, 20. februarja 2012 | 14:36
Letos so bile legokocke res najlepše, vendar ne bi rekla, da so bile nasploh najlepše. Spomnila bi knjige in tudi slike, ki jih je pripravila skupina Prosek Kontovel. Takrat so zmagali celo v Tržiču!
Tokrat se lahko brez retorike izreče znameniti izraz o Italijanih kot dobrih ljudeh - »Italiani brava gente«: gledališka skupina liceja Torquato Taramelli iz Pavie je namreč uprizorila predstavo Z istimi očmi, v drugem jeziku (Con gli stessi occhi, in un'altra lingua) v režiji Francesca Di Maggia, ki je nastala na podlagi knjige Borisa Pahorja Trg Oberdan. Predstavo so dijaki iz Pavie odigrali v gledališču Basaglia v Trstu vrstnikom Liceja Franceta Prešerna ob prisotnosti samega pisatelja.
Državni tajnik združenja policijskih funkcionarjev trdi, da je bilo državno tožilstvo v Trstu seznanjeno s postopkom, v okviru katerega si je na Opčinah vzela življenje 32-letna Alina Bonar Diačuk.
DaniloZ
nedelja, 19. februarja 2012 | 23:00
Čestitke Luni puhni iz Padrič in Gropade. Bili ste res krasni. Lepa ideja in še lepše izdelane maske. Kocke lego nas spominjajo na našo mladost. Vsako leto si ogledam opensko povorko in po mojem mnenju ste bili najlepša skupina vseh dosedanjih 45 izvedb! Tako naprej!