Mazača v Štivanu padla v zasedo

Domačin nekaj po polnoči opazil sumljiva moška in ju ustavil ter poklical karabinjerje.

četrtek, 5. aprila 2012 | 16:34 | 

V Štivanu so v sredo ponoči zasačili in ustavili dva mazača, ki sta s sprejem prekrivala slovenske napise na cestnih tablah, ki jih je postavila deželna družba FVG Strade. Po lajanju psa ju je ob križišču s cesto za Gorico opazil domačin, ki je bil na straži, saj je to že četrta mazaška akcija v zadnjih šestih mesecih. Karabinjerji iz Nabrežine so dvojico kazensko ovadili zaradi povzročanja škode in mazanja tuje Do dogodka, kakršnega že dolgo let ne pomnimo, je prišlo nekaj po polnoči, ko je David Peric zaslišal lajanje in pogledal na cesto ter opazil moškega z ruto na obrazu. Kmalu je pripeljal avto fiat panda, ki je imel ugasnjene luči. Neznanec je sedel v avto, ki je odpeljal proti Medji vasi, se obrnil in vrnil nazaj proti deželni cesti št. 14. Peric pa je že čakal na cesti v svojem vozilu s prižganimi lučmi. Mazača sta morala počakati karabinjerje, ki so preiskali vozilo in zasegli več sprejev ter rokavice. Neznanca sta imela umazane roke, v avtu so bili tudi znaki skrajno desničarske stranke Forza Nuova. Po navedbah karabinjerjev naj bi prekrila napise na osmih tablah. Zapisnik so izpolnili na nabrežinskem poveljstvu karabinjerjev, kjer so 34-letna odvisna delavca iz Devina in Tržiča (imen niso posredovali) prijavili sodstvu. Domačini pa razmišljajo, da bi proti njima vložili tožbo in zahtevali odškodnino zaradi moralne škode, saj so že nekajkrat pobrisali table in več večerov ter noči prebili na straži. Njihov trud se je obnesel, zdaj pa hočejo preprečiti, da bi se storilca poceni izmazala.

Več v tiskani izdaji Primorskega dnevnika

Copyright 2013 © DZP doo - PRAE srl – Vse pravice pridržane

Za komentiranje morate biti prijavljeni

Komentarji: 9
  • 1

cesko2cesko

četrtek, 5. aprila 2012 | 17:00

Bravo Štivanci, da ste ju zasačili! Prisrčno upam, da bo do tožbe in kaznovanja res prišlo...

Marko Kokoravec

četrtek, 5. aprila 2012 | 19:22

Res lepa novica, zahvala požrtvovalnosti domačinov. Zdaj naj se izkaže država. Temu je treba narediti konec.

nik.konje

četrtek, 5. aprila 2012 | 20:57

Če bi čakali, da jih bo ujela policija, bi lahko čakali do sodnega dne! Bravo David, tako se dela!

slowjazz

četrtek, 5. aprila 2012 | 21:31

čestitam štivancem

dimitrij73

četrtek, 5. aprila 2012 | 21:55

Je več naredil David Peric v eni noči kot vsi "naši" mastno plačani poklicni slovenci skupaj v zadnjih 20 letih !!! Lahko samo ČESTITAMO ! Od tu in tam pa verjetno lahko pričakujemo izjavo, da to ni bilo dejanje, ki bi bilo v duhu dinamike sožitja in interetničnosti :-)))

Titan999

petek, 6. aprila 2012 | 12:44

Naj mi prosim kdo razloži kaj so to "odvisni delavci" ???

cesko2cesko

petek, 6. aprila 2012 | 19:07

Morda so mislili na delavce odvisnike (kokain, heroin, igre na srečo, bog ti vej) hehehe. Veselo Veliko Noč vsem!

ikozaeder

petek, 6. aprila 2012 | 19:35

Če bi imeli pravni urad (ali vsaj uradnega in za to zadolženega pravnika naše skupnosti), bi lahko to opravil on. Tako pa... naši krovni organizaciji se gotovo ne čutita za to pristojni. Pristojni sta samo, ko je treba nabirati prispevke... (in takrat zanešeno trdita, da predstavljata vse nas...).

ikozaeder

petek, 6. aprila 2012 | 19:37

... a poleg samo nas, bi morala te mazače tožiti tudi država sama. Ali niso napisi njeni?

Komentarji: 9
  • 1

VSE ANKETE

Ali soglašate z napovedano ukinitvijo italijanskega davka na nepremičnine (IMU) za prvo hišo oziroma stanovanje?

ostale novice

Strožji nadzor v Sesljanu

Tudi karabinjerji se pripravljajo na poletno sezono

20. maja 2013 | 16:51

Zgodba o vztrajnosti in uspehu

V Dijaškem domu Srečaka Kosovela kronali prvo leto delovanja dveh oddelkov vrtca Oblak Niko

19. maja 2013 | 10:08

Tržaško avtoprevozniško podjetje ogoljufalo zavod INPS

Finančna straža odkrila podjetje, ki je z odpuščanjem in ponovnim zaposlovanjem šoferjev pridobilo za tri milijone evrov neupravičenih olajšav pri plačilu prispevkov

18. maja 2013 | 19:38

Trst: Slovenec za krmilom demokratov

Štefan Čok je bil po pričakovanju danes izvoljen za pokrajinskega tajnika Demokratske stranke, čaka ga zelo zahtevna naloga

18. maja 2013 | 14:58

Aretirali roparja miljskih vil

To sta 33-letni in 17-letni Koprčan - Tesno sodelovanje med policisti tržaške kvesture in koprski kriminalisti

17. maja 2013 | 16:24

Kalabrijski mafijci, ki so kolonizirali severno Italijo

Profesor Nando Dalla Chiesa gost Univerze v Trstu

17. maja 2013 | 12:12

Nabrežina: med delovnim urnikom igral odbojko

Pokrajinsko poveljstvo finančne straže je v sredo aretiralo 53-letnega devinsko-nabrežinskega občinskega uslužbenca Giuseppeja Foisa

16. maja 2013 | 17:30