Alma brez uvrstitve v Final Eight

Zoran Dragić opravil krstni nastop v dresu tržaškega kluba

13. jan. 2019 | 20:07

Alma TS - AX Milano 73:77 (13:23, 35:36, 56:52)

Alma: Sanders 8 (-, 1:3, 2:4), Dragić 2 (-, 1:4, 0:2), Perić 10 (0:1, 5:7, 0:1), Wright 7 (-, 2:8, 1:3), Knox 14 (2:3, 6:9, 0:1), Mosley 14 (2:3, 6:6, -), Cavaliero 9 (1:1, 1:2, 2:5), Strautins 0 (-, 0:1, 0:1), Da Ros 4 (-, 2:2, -), Fernandez 5 (-, 1:1, 1:2), Coronica nv, Cittadini nv. Trener: Eugenio Dalmasson.

AX: Jerrells 19 (-, 2:5, 5:6), James 4 (2:4, 1:6, 0:4), Brooks 3 (1:2, 1:1, -), Cinciarini 6 (4:4, 1:1, 0:2), Gudaitis 11 (5:6, 3:10, -), Bertans 14 (2:3, 3:6, 2:4), Della Valle 7 (4:4, 0:4, 1:2), Fontecchio 5 (-, 1:4, 1:3), Kuzminskas 4 (4:4, 0:3 , -), Tosi nv, Omić 2 (-, 1:2, -), Burns 2 (-, 1:1, -). Trener: Simone Pianigiani.

Tržaška Alma, za katero je prvič zaigral tudi Zoran Dragić, je sklenila prvo polovico A-lige s porazom proti Milanu, prvi sili prvenstva, ki je nanizala 14 zmag in utrpela le en poraz. To pomeni, da je tržaški klub ostal brez uvrstitve na turnir Final Eight (namenjen je najboljšim osmim ekipam po prvem delu sezone), ki bo med 14. in 17. februarjem v Firencah. Košarkarji trenerja Eugenia Dalmassona so vsekakor dokazali, da bodo v nadaljnjem delu sezone zagotovo protagonisti, saj so se enakovredno borili s prvim favoritom za naslov. V tržaški športni palači so bili med drugim gledalci priča pravemu košarkarskemu prazniku, saj je bila dvorana Allianz Dome polna do zadnjega kotička.

Milano je v začetku druge četrtine že vodil z 12 točkami naskoka (15:27), ko je Alma poskrbela za delni izid 12:0 in izenačila po zaslugi tudi tokrat zelo solidnega liderja Daniela Cavaliera. Potem ko so domači sklenili prvi polčas z minimalnim zaostankom, je Alma povedla v tretji četrtini. V napadu je nedvomno izstopala dvojica Američanov Knox - Mosley, izpostaviti pa je treba dobro skupinsko igro vseh posameznikov. Zadnja četrtina je bila zelo izenačena, naposled pa je Milano (blestela sta predvsem Jerrels in Bertans) povedel pri izidu 71:73 minuto pred koncem, ko je koš za morebitno izenačenje zgrešil ravno Zoran Dragić. Zmage so se tako zmage veselili italijanski prvaki, za katere igra tudi v BiH rojeni Slovenec Alen Omić (skupno 2 točki in 7 skokov v 15 minutah). Zoran Dragić, čigar krstni nastop v Alminem dresu sta si v dvorani ogledala tudi oče in sin (oblečen v dresu brata Gorana, ki je član moštva Miami Heat), pa je dokazal, da je po povratku po poškodbi v dobri formi. Odigral je 18 minut, med katerimi je prispeval dve točki, en skok in dve podaji.