Torek, 16 april 2024

Caterina Sinigoi tržaška prvakinja

Letošnjo izvedbo tržaškega pokrajinskega prvenstva v alpskem smučanju je v Plodnu organiziralo AŠD Mladina

Plodn |
5. mar. 2022 | 20:12

Smučarka SK Devin Caterina Sinigoi je letošnja tržaška pokrajinska prvakinja v alpskem smučanju. Na današnjem veleslalomu, ki ga je v Plodnu uspešno organiziralo AŠD Mladina v sodelovanju z ZSŠDI, je bila z velikim naskokom najboljša v ženski konkurenci. Gre za drugo Slovenko, ki ji je to uspelo, potem ko je bila Francesca Rapotec prvakinja v letih 1992 in 1993. Med moškimi pa se je še sedmič zapored okitil z naslovom prvaka Michele Messidoro iz kluba Sci Cai XXX Ottobre. V skupni članski razvrstitvi se je na drugo mesto uvrstil smučar Mladine Mattia Del Latte, 5. je bil Albert Kerpan (Devin), 6. Enrico Slavich, 13. pa Ivan Santagati (oba Mladina).

Sinigoi, ki je letos na Fis tekmah vknjižila pet slalomskih zmag, je bila nesporna favoritinja za končno zmago. V seštevku dveh spustov je bila za več kot 5 sekund hitrejša od drugouvrščene Meri Perti (XXX Ottobre). V finale sta se prebili še Gaia Del Latte, ki je bila na koncu 5., in Martina Guerra (ob Mladina), ki je zasedla 7. Med njiju se je uvrstila Veronica Tence (SC 70). Na društveni lestvici je bil najboljši SC 70 pred Sci Cai XXX Ottobre. Tretji je bil Devin, četrta Mladina in peta Brdina. Položaj je bil enak tudi na mladinski društveni razpredelnici.