Sobota, 20 april 2024
NBA

Dallas z odličnim Dončićem nadigral Portland

Slovenski košarkarski zvezdnik je v 30 minutah prispeval 37 točk, pri metu za tri pa je zadel kar osem od devetih poskusov

ZDA |
22. mar. 2021 | 12:07

Ekipa Dallas Mavericks se je Portlandu oddložila za petkov poraz in v gosteh zmagala s 132:92. Luka Dončić je v 30 minutah prispeval 37 točk, sedem skokov in štiri podaje. Pri metu za tri je zadel kar osem od devetih poskusov, skupno pa 13 od 19. Dončić je tudi izenačil rekord zadetkov v samih treh četrtinah, pred njim je 37 točk dvakrat dosegel le Dirk Nowitzki.

V ligi NBA sta že v soboto zvečer igrali še obe preostali ekipi s slovenskima košarkarjema, a tako Dragić za Miami Heat kot Vlatko Čančar za Denver Nuggets ob sicer tesnih porazih nista stopila na igrišče. Dragića so ustavile bolečine v križu, Čančar pa ni dobil priložnosti.