Dončićev Dallas visoko izgubil peto polfinalno tekmo

Phoenix Suns so v Arizoni premagali Dallas s 110:80

ZDA |
11. maj. 2022 | 10:42

Košarkarji Phoenix Suns so bili na peti polfinalni tekmi konferenčnega polifinala lige NBA, ki so jo odigrali v Arizoni, pretrd oreh za Dončićev Dallas, saj so teksaško ekipo premagali kar za 30 točk, s 110:80. Odigrali so izjemen drugi polčas, v katerem sta blestela zlasti Devin Booker in Deandre Ayton, ki sta prispevala po 28 oz. 20 točk.

Luka Dončić je za Dallas prispeval 28 točk, 11 skokov, dve podaji in tri ukradene žoge.

Najboljša ekipa rednega dela z najboljšim trenerjem lige Montyjem Williamsom je drugi polčas odprla z delnim izidom 11:4 in se ni več ozirala nazaj, Dallas pa je samo v tretji četrtini izgubil 12 žog.

Košarkarji Phoenix Suns so zdaj povedli s 3:2 in jim manjka le ena zmaga za uvrstitev v finale zahodne konference. Šesta in morda torej že odločilna tekma bo v petek spet na sporedu v Teksasu.