Germani/Raggio na 28. mestu, Primorki Mrak in Macarol šesti

V Miamiju se je končala regata za svetovni pokal

ZDA |
4. feb. 2019 | 11:12

V Miamiju se je zaključila regata za svetovni pokal. V nedeljski regati za kolajne sta se za višja mesta borili Primorki Tina Mrak in Veronika Macarol (JK Pirat), ki sta bili na koncu skupno šesti v razredu 470. Zmagali sta Nemki Frederike Loewe in Anna Markfort, ki sta na lanskem evropskem prvenstvu v Bolgariji zaostali ravno za Primorkama.

V razredu 49erFX pa sta Sirenina jadralka Jana Germani in Maria Ottavia Raggio iz La Spezie končali na 28. mestu med 36 nastopajočimi. Zmago sta tesno osvojili olimpijski prvakinji iz Ria Martine Soffiatti Grael in Kahena Kunze iz Brazilije.

Primorca Peter Janežič in Sebastjan Prinčič sta bila 32. v razredu 49er, Tržačan Giovanni Coccoluto pa je z dobrimi uvrstitvami zadnji dan napredoval na končno 15. mesto.

V Miamiju je letos nastopila vsa jadralna smetana, tako da je bila konkurenca res na višku.

Naslednja etapa svetovnega pokala bo v Genovi med 14. in 21. aprilom.