Nedelja, 21 april 2024

Na veleslalomu za Zlato lisico Meta Hrovat tretja

Zmagala je Novozelandka Alice Robinson, ki je bila po prvi vožnji druga

15. feb. 2020 | 14:51

Slovenska alpska smučarka Meta Hrovat je v drugi vožnji veleslaloma za 56. Zlato lisico zadržala tretje mesto na domači tekmi svetovnega pokala v Kranjski Gori in si prismučala druge stopničke v karieri. Zmagala je Novozelandka Alice Robinson, druga po prvi vožnji. Med 15 sta bili še dve slovenski tekmovalki Tina Robnik in Ana Bucik.Vodilna po prvi vožnji Slovakinja Petra Vlhova (+0,34) je osvojila drugo mesto.

Hrovatova si je tretje mesto razdelila s Švicarko Wendy Holdener, četrto po prvi vožnji. Za Robinsovo, ki je na obeh progah pokazala odlično smučanje, sta zaostali za 1,59 sekunde.

Za Kranjskogorčanko so to druge stopničke v svetovnem pokalu v karieri, prav tako je bila tretje na veleslalomu v Lenzerheideju konec januarja 2018.