Četrtek, 11 april 2024

Novozelandski najstnici uvodni veleslalom v Söldnu

Najboljša Slovenka je bila Tina Robnik na 11. mestu, najboljša Italijanka pa Federica Brignone na 5. mestu

26. okt. 2019 | 16:17

Na uvodnem slalomu sezone v svetovnem pokalu v Söldnu je prišlo do velikega presenečenja. Osvojila ga je sedemnajstletna Novozelandka Alice Robinson. Za šest stotink je prehitela Američanko Mikaelo Shiffrin ter za 36 stotink sekunde Francozinjo Tesso Worley. Najboljša Slovenka je bila Tina Robnik na 11. mestu.

Točke je osvojila tudi Ana Bucik, ki je bila triindvajseta, Meta Hrovat pa je odstopila v finalu. Od italijanskih smučark je bila najboljša Federica Brignone, ki se je uvrstila na 5. mesto.

Zmagovalka Alice Robinson je bila na cilju presenečena, novinarjem je povedala, da je bila živčna, ampak da se je nekako prepričala, naj bo mirna. Februarja v Val di Fassi je osvojila naslov mladinske svetovne prvakinje v veleslalomu, na finalu sezone v Andori pa je za prve stopničke v svetovnem pokalu zaostala le za trikratno skupno zmagovalko svetovnega pokala in olimpijsko prvakinjo Shiffrinovo.