Sreda, 24 april 2024

Prestižna zmaga Daniela Skerla

Openski kolesar Daniel Skerl (letnik 2003), član slovenske ekipe društva Cycling Team Friuli, je na najboljši način začel novo kolesarsko sezono v starostni kategoriji naraščajnikov, v kateri nastopa kot izhodni letnik

12. apr. 2019 | 10:02

Drugo leto bo namreč tekmoval v zelo zahtevni kategoriji mladincev (junior). 16-letni Openc je prejšnji teden tekmoval na prestižni državni dirki Trofeja Cei v Lucci v Toskani, kjer so nastopili vsi najboljši mladi kolesarji z Apeninskega polotoka. Skerl je osvojil prvo mesto. Med ubežniki je bil tudi drugi član Cycling Team Friulija Gabriel Musizza (letnik 2004), doma s Hrvatinov pri Miljah. Na koncu pa se je moral Musizza zadovoljiti z 10. mestom. V nedeljo pa je Daniel Skerl nastopil na dirki pri Vittoriu Venetu, kjer je v ciljnem sprintu osvojil 3. mesto. Z njim sta tekmovala še druga dva člana slovenske sekcije furlanskega društva Danielo Moimas in Marco Flank, ki pa nista dosegla vidnih uvrstitev. Musizza pa je tekmoval v Lombardiji, kjer je zasedel 9. mesto. Skerl je v novo sezono stopil zelo ambiciozno in samozavestno. Najvažnejše dirke ga čakajo junija, ko bo mladinski državni selektor sestavljal reprezentanco, ki bo Italijo predstavljala na Olimpijskem festivalu evropske mladine (OFEM) v azerbajdžanski prestolnici Baku od 21. do 27. julija letos