Petek, 19 april 2024

Prvaka Vegliach in Fabris (SC 70), Mladina na 3. mestu med društvi

V Sappadi tržaško prvenstvo v smučarskem teku v organizaciji SK Devin

11. mar. 2019 | 15:17

V Sappadi je v nedeljo steklo tržaško prvenstvo v smučarskem teku v organizaciji SK Devin. Naslov absolutnih prvakov sta si priborila Alice Vegliach in Cosimo Fabris (oba SC 70).

Na prvenstvu je nastopilo 80 tekačev in tekačic iz treh tržaškh smučarskih klubov Sci Club 70, SCI Xai XXX Ottobre in ŠD Mladina. Od članov slovenskega kluba sta se tržaškim prvakom največ približala Giuseppe Miceli med moškimi in Patrizia Turchet med ženskami. V posamičnih kategorijah je kriško društvo osvojilo tudi eno prvo mesto, in sicer med naraščajniki U16 z Jernejem Antoničem, ki je sicer tekmoval brez konkurence.

Na mladinski društveni lestvici se je ŠD Madina uvrstilo na 2. mesto, na članski pa na tretje. Sci club 70 je bil najboljši v obeh kategorijah.

SK Devin bo naslednjo soboto, 16. marca organiziralo še alpski del tržaškega prvenstva, vedno v Sappadi.