Roglič trpel na Mortirolu

Vincenzo Nibali prehitel slovenskega kolesarja na skupni lestvici

Milan |
28. maj. 2019 | 17:21

Slovenski kolesar Primož Roglič si je po koncu 16. etape dirke po Italiji iz kraja Lovere do kraja Ponte di Legna nakopal približno poldrugo minuto zaostanka v primerjavi z Vincenzom Nibalijem in Richardom Carapazom, ki je ohranil rožnato majico vodilnega. Etapo je sicer osvojil Giulio Ciccone, ki je bil sprva del večje ubežne skupine, tik za njim je ciljno črto prečkal Jan Hirt. Nibali in Carapaz sta ciljno črto prečkal eno minuto in 40 sekund za zmagovalcem.

Kolesarji so se sicer spopadli s kraljevsko etapo letošnjega Gira, ki je bila tudi brez prelaza Gavie zelo zahtevna, predvsem zaradi 1854 metrov visokega Mortirola in njegovega 11,9-kilometrskega vzpona ter povprečnega naklona 10,9-odstotka za kar 1289 višinskih metrov. Mortirolo je bil usoden tudi za Rogliča, ki je bil med vzponom v težavah in ni mogel računati na pomoč moštvenih kolegov. Na spustu je sicer slovenski kolesar nadoknadil nekaj zaostanka, ciljno črto pa je prečkal minuto in 23 sekund po Vincenzu Nibaliju, ki ga je prehitel v skupnem seštevku. Roglič kljub vsem težavam ostaja v igri za končno slavje, je pa z drugega padel na tretje mesto.