Tržaška Alma utišala Reyer iz Benetk

Drugi zaporedni domači uspeh košarkarjev trenerja Eugenia Dalmassona

26. dec. 2018 | 19:20

Umana Reyer Venezia - Alma Trieste 75:83 (11:12, 31:43, 51:57)

Alma: Perič 14 (4:7, 5:8, -), Sanders 11 (1:1, 2:5, 2:4), Strautins 10 (2:2, 1:4, 2:4), Wright 12 (2:4, 5:8, 0:5), Fernandez (12 (2:2, 2:5, 2:3), Knox 5 (3:4, 1:5, -), Da Ros 2 (2:2, 0:1, -), Cavaliero 9 (1:3, 1:2, 2:4), Schina nv, Mosley 8 (2:8, 3:4, -), Coronica nv, Cittadini nv. Trener: Eugenio Dalmasson.

Košarkarji tržaške Alme so poskrbeli za pravi podvig, saj so si v gosteh privoščili skalp drugouvrščene Umane Reyer iz Benetk. Po negotovem začetku so si gostje priigrali visoko prednost v drugi četrtini, ko so Venezii nasuli 31 točk oziroma prav toliko točk, kolikor so jih domači prispevali v celem prvem polčasu. Reyer, v dresu katerega nista stopila na igrišče Tržačan Stefano Tonut in Slovenec Gašper Vidmar, se je nato v drugem polčasu nekajkrat približal na štiri točke zaostanka, Alma pa je vsakič odgovorila in se zasluženo veselila druge zaporedne zmage v gosteh (petega uspeha na zadnjih šestih tekmah), potem ko je prejšnji teden prebila led v Reggio Emilii.