Za častno zmago slovenske košarkarske reprezentance proti Ukrajini

26. feb. 2019 | 11:15
    ?wmode=transparent&controls=2&showinfo=0&theme=light">

Slovenija - Ukrajina 85:84 (17:20, 30:41, 48:58, 76:76)

Slovenija: Rebec 10 (1:6, 3:5, 1:4), Rupnik 2 (-, 1:2, 0:2), Murić 16 (5:7, 4:7, 1:7), Mesiček 2 (-, 1:1, 0:1), Šantelj 0 (-, -, -), Kosi 12 (2:5, 5.9, -), Hrovat 11 (3:3, 1:8, 2:3), Špan 15 (-, 3:3, 3:7), Škedelj 3 (-, 0:1, 1:1), Dimec nv, Z. Dragić 14 (3:4, 4:9, 1:9), Glas nv. Selektor: Rado Trifunović.

Razburljiv dvoboj v Stožicah med že odpisanima reprezentancama Slovenije in Ukrajine so po podaljšku osvojili slovenski košarkarji z 85:84. Ukrajinci so v prvih treh četrtinah držali na varni razdalji Trifunovićeve varovance, ki pa so v zadnji četrtini poskrbeli za preobrat. V zadnji sekundi rednega dela tekme je noro trojko za izenačenje (76:76) zadel košarkar tržaške Alme Zoran Dragić, ki je bil sinoči med boljšimi na igrišču. V dodatnih petih minutah igre so pobudo prvi prevzeli gostje, domačini pa so povedli v začetku zadnje minute in točko prednosti zadržali do konca dvoboja. Slovenija je kljub zmagi obtičala na zadnjem mestu v skupini I. Na SP so se uvrstile Španija, Turčija in Črna Gora.

$tempAlt.replaceAll('"','').replaceAll('<p>','').replaceAll('</p>','').replaceAll('<br>','').replaceAll('<br/>','').replaceAll('<br />','').trim()

Za katero prepoved si najbolj želite, da bi jo odpravili?

6. maj. 2020 | 17:24