Četrtek, 04 april 2024
Iskanje

»Čez slabih dvajset let bomo vsi brezposelni«

Intervju s profesorjem Robinom Hansonom iz Chicaga

Trst |
5. feb. 2019 | 8:33
Dark Theme

Robin Hanson, profesor ekonomije na Univerzi George Mason v Fairfaxu (v ameriški zvezni državi Virginija) in sodelavec zavoda Future of Humanity Institute v Oxfordu je bil včeraj gost znanstvenega parka Area. Pionir na področju napovedi trženjskih procesov ima za sabo veliko let raziskovanja na področju umetne inteligence na ameriški vesoljski agenciji NASA in v drugih mednarodnih raziskovalnih centrih.

Profesor Hanson je v kongresni dvorani raziskovalnega središča na Padričah vodil seminar o robotizaciji z naslovom Poslovanje in delo v dobi robotov z višjo inteligenco (neskončen napredek ali konec človekovega napredka?)

Kakšno sporočilo prinašate z mednarodne raziskovalne scene na področju robotike?

Vsem bi rad povedal, da bo najbližja prihodnost čisto normalna. Trenutek, ko se bo vse spremenilo, pa ni tako oddaljen, kot si mislimo. Družba se bo spremenila po hitrem postopku in vse se nam bo zdelo zelo neznano in bizarno. To se bo zgodilo, ker bomo znanstveniki končno izumili robote, ki bodo s tehnologijo brain emulation nadomestili človeka.

Kaj pomeni brain emulation?

Gre za popolno emulacijo človekovih možganov: s to tehnologijo, ki se zelo hitro razvija, bodo lahko roboti nadomestili človeka v vseh dejavnostih in zagotovili ekonomsko ugodnejše pogoje.

Več v današnjem (torkovem) Primorskem dnevniku.

Za branje in pisanje komentarjev je potrebna prijava