Nedelja, 28 april 2024

Caterina Sinigoi 18. v slalomu na mladinskem SP

Nabrežinska smučarka, članica SK Gorica (in SK Devin), je bila edina predstavnica Slovenije

3. feb. 2024 | 16:10

V Savojskih Alpah se je danes zaključilo mladinsko svetovno prvenstvo v alpskem smučanju. Na njem je nastopila tudi 20-letna Nabrežinka Caterina Sinigoi, ki je bila v ženski konkurenci edina predstavnica Slovenije. Članica SK Gorica (in SK Devin) je današnjo slalomsko preizkušnjo sklenila na zelo dobrem 18. mestu. Za zmagovalko, Latvijko Dzenifero Germane, ki je dosegla najboljši čas v obeh vožnjah, je zaostala 4,55 sekunde. Na drugo mesto se je uvrstila Švicarka Anuk Brändli (+ 1,42), tretja pa je bila Švedinja Cornelia Öhlund (+ 1,59). Od Italijank je najvišjo uvrstitev dosegla Beatrice Sola, ki je bila peta (+ 2,14), v prvo deseterico pa sta se uvrstili še Ambra Pomare (6. mesto) in Giorgia Collomb (9.). Po odstopu v drugi vožnji je brez uvrstitve ostala Italijanka z albanskim potnim listom Lara Colturi, ki je bila ena glavnih favoritk za kolajne.

V petek je Sinigoi nastopila tudi v veleslalomu, v katerem pa je odstopila v drugi vožnji. Današnjega slaloma v francoskem Avoriazu se je udeležilo 100 tekmovalk, obe vožnji pa jih je presmučalo le 44.