Sobota, 27 april 2024

Domača zmaga Doma, Breg OK v gosteh

V deželni diviziji 1 se je končal prvi del sezone. V deželni diviziji 2 dobra zmaga Brega

Gorica |
2. mar. 2024 | 22:07

DEŽELNA DIVIZIJA 1

Dom – Fagagna 67:57 (21:14, 40:33, 50:40

Dom: Demartin 0, M. Zavadlav 14 (0:1, 4:5, 2:5), G. Zavadlav 30 (-, 11:22, 2:6), Devetta 6 (2:8, 2:7, 0:1), Devetak 2 (0:4, 1:5, -), Miklus 0, Damelio 7 (-, 2:2, 1:3), Salvi 8 (1:4, 2:5, 1:6), Menis 0 (-, -, 0:1). Trener: Abrami.

Košarkarji Doma so zaključili redni del prvenstva v skupini B deželne divizije 1 z zmago v domači telovadnici v Kulturnem domu v Gorici. Drugi del sezone se bo nadaljeval po krajšem počitku.

V prvi četrtini je Fagagna s conskim presingom povzročala preglavice domačim »rdečim«. Po minuti odmora so domovci ujeli pravi ritem in zlasti z neustavljivim Gabrijelom Zavadlav polnili nasprotnikov koš.

DEŽELNA DIVIZIJA 2

Don Bosco – Breg SV Impianti 58:66 (12:24, 31:40, 45:53)

Breg: Maurel 20, Gregori 17, Fonda 9, Mucci 7, M. Terčon 6, Zeriul 5, Smotlak 2, Devcich 0, Filipac 0, Nadlišek 0, Cavarra, D. Terčon 0. Trener: Oberdan.

Košarkarji Brega so v gosteh s solidnim nastopom premagali tržaški Don Bosco, ki se je solidno upiral Oberdanovim varovancem. Za Breg je bil odločilen »break« v prvi četrtini (12:24).