Lovro Kos v Lake Placidu do svoje prve zmage v svetovnem pokalu

Po prvi seriji je vodil Avstrijec Stefan Kraft

ZDA |
10. feb. 2024 | 17:08

Slovenski smučarski skakalec Lovro Kos (278,9) je zmagal na prvi tekmi za svetovni pokal v Lake Placidu v ZDA in prvič slavil v pokalu. Drugi je bil Japonec Ryoyu Kobayashi (278,1), tretji Norvežan Marius Lindvik (277,8). Na 19. mestu je bil Domen Prevc (258,8).

Po prvi seriji je vodil Avstrijec Stefan Kraft (152,3 točke). Za vodilnim v pokalu je bil drugi njegov rojak Clemens Aigner (148,8 točke), tretji Japonec Ryoyu Kobayashi (147,7). Lovro Kos (144,1) je bil na šestem mestu. V finale se je uvrstil le še Domen Prevc, preostali trije slovenski predstavniki pa so nastope končali že po prvi seriji. Maksim Bartolj (118,6) je zasedel 31. mesto in je finale zgrešil za 3,1 točke, 39. je bil Timi Zajc (110,6), 42. pa Žak Mogel (104,5).