Italijanska manjšina si na Reki prizadeva za vsaj omejeno oziroma simbolno dvojezičnost, zato predlaga, da bi na vhode v mesto postavili dvojezične table. Reka, kjer so Italijani zgodovinsko avtohtona skupnost, sodi v Primorsko-goransko županijo (deželo), kjer dvojezičnost ni zakonsko urejena, medtem ko je zakonsko določena v Istrski županiji. Da bi si Reka zaslužila vsaj nekaj dvojezičnih tabel je prepričana predsednica mestne italijanske skupnosti Melita Sciucca, ki je v intervjuju za reški dnevnik Novi list pozvala krajevne oblasti, naj vsaj simbolno priznajo zgodovinsko navzočnost Italijanov v mestu in ožji okolici. Spletni komentarji na njena stališča so bili v glavnem naklonjeni in pozitivni, oglasili pa so se tudi nasprotniki vsakršnega priznanja pravic italijanski manjšini.