Četrtek, 25 april 2024

Goriški »ekstremni« tekači osvajali planiško letalnico

17. sep. 2016 | 18:39

Kot je pred dirko napovedal Marco Ventin, je za najboljši - in odličen čas - poskrbel 23-letni Boris Predan iz Štmavra, ki je poskrbel za izid 7:26.6, s katerim je zasedel 69. mesto na lestvici v moški konkurenci (vpisalo se je 873 tekačev, tekačic pa je bilo 154). Predanov rezultat priča o tem, da je Sabotin odlična proga za tovrstne treninge, saj se Boris vsakodnevno odpravlja na vrh 609 metrov visoke gore. Drugi na posebni »goriški lestvici« in 127. v skupnem seštevku je bil 22-letni Dean Gabrielcig z Oslavja (8:18.4), tretji Goričan oz. 215. na lestvici je bil 26-letni Gabrijel Zavadlav iz Štandreža (9:16.3), četrti član goriške delegacije, 22-letni Goričan Marco Ventin pa je bil z izidom 11:21.4 na 376. mestu.
Organizatorji so se zaradi slabih vremenskih razmer odločili, da po kvalifikacijah tekmovanje prekinejo, tako da so za končno lestvico upoštevali izide iz kvalifikacij, ne da bi se najboljši tekači lotili še finalne preizkušnje. V moški konkurenci je s časom 5:09.7 slavil turški tekač Ahmet Arslan, pravi strokovnjak za omenjeno tekmovanje, saj je prvo mesto v Planici osvojil tudi leta 2012 in lani, na zmagovalnem odru pa sta ob njem stala Slovenca Simon Novak (5:11.1) in Nejc Kuhar (5:11.5). V ženski konkurenci je slavila Italijanka Valentina Belotti (6:19.9), druga je bila Čehinja Adela Stranska (6:26.2), tretja pa Italijanka Antonella Confortola (6:54.0), sicer dobitnica bronaste kolajne v teku na smučeh na zimskih olimpijskih igrah v Turinu 2016. Confortolova - lani je v Planici osvojila prvo mesto - je med drugim življenjska sopotnica Novozelandca Jonathana Wyatta, šestkratnega svetovnega prvaka v gorskem teku. Letošnje preizkušnje v Planici se je udeležil tudi sam Wyatt (15. mesto s časom 6:10.0), ki je priznal, da je tovrstno tekmovanje izredno zahtevno.