VREME
DANES
Četrtek, 25 junij 2026
Iskanje

Po napredovanju razmišlja o EP

29. mar. 2018 | 19:03
Dark Theme

Goriška košarkarica Anna Turel (letnik 2002) je bila med protagonistkami napredovanja tržaške Futurose iz ženske C-lige v B-ligo. Klub, ki je letos prvič nastopal v članski konkurenci, je v nedeljo v finalu turnirja final 4 ženske C-lige, v kateri je letos igral tudi openski Polet, po dveh podaljških s 63:61 premagal favorizirani in bolj izkušeni Cussignacco in si izboril višjo ligo. Za Futuroso je v zadnjih mesecih nastopala tudi dijakinja humanističnega liceja Simona Gregorčiča v Gorici, ki sodi nedvomno med najbolj perspektivne košarkarice v deželi, je pa tudi ena najboljših igralk letnika 2002 v Italiji in Sloveniji, saj je že branila barve tako italijanske kot slovenske mladinske izbrane vrste.
»Futurosi sem se pridružila na začetku letošnje sezone. Sprva smo načrtovali, da bom za tržaški klub igrala v mladinskih starostnih kategorijah do 16 in 18 let, domenjeno pa je bilo tudi, da bi trenirala s člansko ekipo Reyerja iz Benetk, ki nastopa v A2-ligi. Naposled se je nekaj zataknilo pri izpisnici, tako da sem v zadnjih mesecih igrala s Futuroso tudi v C-ligi,« poudarja Turelova, ki se je sredi marca udeležila zbirnega treninga italijanske izbrane vrste in sodi v štiriindvajseterico kandidatk za letošnje EP, ki bo med 17. in 25. avgustom v Kaunasu.

Za branje in pisanje komentarjev je potrebna prijava