Alma klonila v Cremoni

Tržaški košarkarji izgubili zelo izenačeno uvodno tekmo play-offa

19. maj. 2019 | 19:56

Vanoli Cremona - Alma TS 82:75 (25:24, 46:44, 62:63)

Vanoli: Crawford 21 (7:7, 7:13, 0:5), Saunders 14 (2:2, 6:9, 0:3), Ruzzier 8 (-, 1:4, 2:2), Aldridge 8 (-, 1:3, 2:6), Diener 18 (1:2, 1:3, 5:8), Ricci 2 (-, 1:1, 0:2), Stojanović 0 (-, 0:6, 0:1), Gazzotti nv, Sanguinetti nv, Mathiang 11 (1:3, 5:11, -). Trener: Meo Sacchetti.

Alma: Perić 9 (-, 3:6, 1:2), Mosley 8 (-, 4:4, -), Dragić 16 (1:2, 6:7, 1:5), Sanders 4 (2:2, 1:3, 0:2), Wright 5 (1:1, 2:5, 0:2), Knox 5 (1:2, 2:6, -), Da Ros 10 (-, 5:7, 0:2), Fernandez 3 (-, 0:1, 1:3), Cavaliero 5 (-, 1:2, 1:4), Strautinš 10 (2:2, 1:3, 2:3), Coronica nv, Cittadini nv. Trener: Eugenio Dalmasson.

Tržaška Alma Pallacanestro Trieste je začela svojo pot v četrtfinalni seriji končnice košarkarske A-lige s tesnim porazom proti Vanoliju iz Cremone. Obe ekipi sta uprizorili zelo dopadljivo in dinamično košarko ter dokazali, zakaj sta bila Vanoli in Alma moštvi, ki sta med rednim delom sezone dosegli največje število točk v A-ligi.

Dvoboj je bil vseskozi izenačen. Sicer so si domači v prvi četrtini priigrali sedem točk naskoka (21:14), Alma pa je takoj izničila zaostanek ter tudi povedla v drugi četrtini s 27:29. V prvem polčasu se je izkazal Zoran Dragić z 12 točkami, pri Cremoni pa je izza črte 6,75 m blestel Trevis Diener. V drugem polčasu so bili gledalci v polni dvorani v Cremoni - na tribuni je bilo več Tržačanov - prav tako priča zelo izenačeni tekmi. Gostje so še zadnjič vodili pri izidu 68:71 sredi poslednje četrtine po zaslugi dobre igre Da Rosa (10 točk in 8 skokov) in Mosleyja (8 točk in 3 blokade). Tedaj je Alma zapravila nekaj žog, za novo vodstvo Cremone pa je poskrbel Tržačan in nekdanji igralec Pallacanestra Trieste Michele Ruzzier. Vanoli si je tako priigral odločilno prednost in osvojil prvo tekmo play-offa. Drugi dvoboj bo v torek ob 20.30, prav tako v Cremoni, medtem ko bo tretja tekma v četrtek ob 20.30 v dvorani Allianz Dome v Trstu.