Zmagale so živalce 8-letnega Gabrijela Černica. Za njimi se je uvrstil vrhovski pust 7-letnega Mihaela Devetaka. Na tretje mesto je pristala kmetija Adriana Černica, Marte Jug, Sofie Buna in Anisje Volčič, otrok iz zadnjega letnika osnovne šole in prvega letnika nižje srednje šole. Vsi so doma na Vrhu in so zmagovalci velikonočnega tekmovanja v barvanju pirhov. Tudi letos ga je priredilo Prosvetno društvo Vrh sv. Mihaela, ki je za male okraševalce pirhov organiziralo petkovo delavnico v Hiši okusov na kmetiji Sare Devetak. Otroci - posamično ali v skupinah - so izdelali osemnajst košaric s pirhi, ki so jih okrasili po svoji domišljiji in navdihu. Domala vsaka košarica je dobila tudi naslov, saj otroci pirhov niso le prosto pobarvali in okrasili, temveč posvetili so jih tudi temi: živalcam, vrhovskemu pustu, kmetiji ... V nedeljo so bile košarice razstavljene pred cerkvijo, bile so oštevilčene, zato da avtorji ne bi bili vnaprej znani domačinom, ki so glasovali za najlepše. Zmagovalce so razglasili ob koncu velikonočne maše, ki jo je v z verniki polni cerkvi daroval župnik Renato Podbersič. Na odru je prepeval cerkveni pevski zbor, na orgle ga je spremljala Nika Cotič. Pred zaključnim blagoslovom je k oltarju stopila Vida Cotič in v imenu Prosvetnega društva Vrh sv. Mihaela s čokoladnim jajcem nagradila prvouvrščene. Mala čokoladna jajca pa so prejeli tudi ostali udeleženci tekmovanja, ki je že vstopilo v vrhovsko tradicijo.