Zastopnik Luke Dončića Bill Duffy je za POP TV potrdil, da se bo slovenski košarkar udeležil letošnjega izbora ameriške košarkarske lige NBA. Dončić velja za enega glavnih kandidatov za prvi izbor. Kot je pojasnil Duffy, še 19-letni Dončić poleti najprej namerava udeležiti NBA kampa, nato pa bo se bo udeležil še izbora 21. junija v New Yorku, na katerega se je že prijavil.
Dončićevo namero je potrdila tudi njegova mati Mirjam Poterbin, ki je povedala, da se bo njen sin prijavil na nabor, a ga v ZDA verjetno ne bo. Čeprav se že nekaj časa govori, da bo Dončić po koncu letošnje sezone v Evropi odšel v najmočnejšo ligo na svetu, gre za prvo uradno potrditev te namere. Duffy je povedal, da si želi videti Dončića v Phoenixu pod vodstvom nekdanjega slovenskega selektorja Igorja Kokoškova, medtem pa je predsednik franšize Miami Heat Pat Riley dejal, da bi si želel v prihodnjih sezonah na parketu na Floridi v svoji ekipi imeti tako Gorana Dragića kot Luko Dončića.