Kontovel končal z zmago, Dom s porazom po podaljšku

Vnaprej odigrani tekmi zadnjega kroga košarkarske D-lige

18. maj. 2022 | 23:16

D-LIGA

Kontovel – Isonzo 76:58 (21:12, 45:25, 64:43)

Kontovel: A. Daneu 13 (-, 5:8, 1:2), N. Daneu 13 (-, 5:10, 1:2), Kralj 4 (2:4, 1:4, 0:2), Cicogna 9 (-, 3:3, 1:5), Škerl 7 (2:2, 1:3, 1:7), Pro 9 (1:2, 4:6, -), S. Regent 7 (-, 2:3, 1:4), Persi 3 (1:2, 1:3, -), Emili 6 (2:7, 2:8, -), G. Regent 4 (-, 2:3, -), Zgur 1 (1:2, -, -), Mattiassich nv. Trener: Peric.

Košarkarji Kontovela so v zadnji tekmi letošnje sezone suvereno premagali Isonzo iz Pierisa. Dvoboj v telovadnici na Rouni se je zaključil z izidom 76:58, kar jasno priča, da so Škerl in soigralci v vseh elementih igre nadigrali nasprotnike.

Domači so začeli zelo odločno in si že po prvi četrtini priigrali 9 točk naskoka, ob polčasu pa je prednost znašala okroglih 20 točk. V nadaljevanju tekme je trener Peric večjo minutažo namenil predvsem mlajšim košarkarjem, ki so dobro opravili svojo nalogo na igrišču. Prednost je bila ves čas dovolj velika, tako da o končnem zmagovalcu ni bilo nikoli dvoma.

Dom – San Vito 72:81 (17:11, 26:33, 41:49, 61:61)

Dom Abrami 9 (4:5, 1:3, 1:2), Lazić 7 (1:2, 3:6, 0:1), Onesti 0 (-, 0:1, 0:1), Zavadlav 14 (3:4, 1:3, 3:7), Jakin 7 (2:4, 1:5, 1:4), Menis 0 (-, 0:1, -), Cej 2 (-, 1:5, -), Borsi 0 (-, -, 0:1), Čavdek 2 (-, 1:1, -), Ballandini 17 (2:4, 6:11, 1:2), Salvi 14 (0:2, 1:6, 4:9), Urdih 0 (0:2, 0:2, -). Trener: Grbac.

Dom je sezono sklenil z domačim porazom po podaljšku proti tržaškemu San Vitu. Tekma v Kulturnem domu se je zaključila z izidom 72:81.

Abrami in soigralci so sicer začeli zelo prepričljivo, v drugi četrtini pa, kot se je že večkrat zgodilo v letošnji sezoni, doživeli pravi mrk v napadu. San Vito je na glavni odmor odšel s 7 točkami naskoka, sredi tretje četrtine pa prednost tudi podvojil. Kronične težave Doma v napadu so se nadaljevale, domačini pa so v nadaljevanju odločno odreagirali. S serijo metov za tri točke so začeli nižati zaostanek, 50 sekund pred koncem tekme pa tudi povedli (61:60). V napeti končnici so bili gostje precej bolj natančni pri izvajanju prostih metov (San Vito 11:11, Dom pa le 5:12) in izsilili podaljšek. V dodatnih petih minutah igre so domačini popvsem popustili, tako da so se na koncu zmage veselili gostujoči tržaški košarkarji.