Sokol v pokrajinskem finalu promocijske lige

V zaostali tekmi D-lige visok poraz košarkarjev Doma v Krminu

10. maj. 2022 | 23:06

D-LIGA

Alba Cormons – Dom 77:58 (25:9, 43:25, 65:43)

Dom: Abrami 10 (0:1, 2:7, 2:3), Lazić 11 (1:2, 5:8, 0:1), Onesti 2 (-, 1:2, 0:2), Zavadlav 5 (-, 1:3, 1:5), Cej 6 (2:2, 2:7, -), Borsi 2 (-, 1:5, -), Čavdek 4 (-, 2:2, -), Ballandini 10 (-, 2:6, 2:4), Salvi 6 (2:2, 2:5, 0:2), Urdih 2 (-, 1:3, -). Trener: Grbac.

Košarkarji Doma so v zaostali tekmi 20. kroga D-lige utrpeli visok poraz. Na gostovanju v Krminu so klonili z izidom 77:58. Tekma se je za goriške košarkarje začela porazno, saj so si izkušeni domačini že v uvodnih desetih minutah igre priigrali 16 točk naskoka. Košarkarji Albe so zadevali iz vseh položajev, medtem ko so Abrami in soigralci z velikimi težavami našli pot do koša. Ob koncu tretje četrtine je prednost Albe znašala že 22 točk, varovanci trenerja Dražena Grbaca pa so v zadnjih desetih minutah poraz le nekoliko omilili. Edina pozitivna točka današnje tekme je, da so se čisto vsi Domovi košarkarji tokrat vpisali med strelce.

V Domovem taboru morajo takoj pozabiti na sinočnji poraz, saj jih že v petek čaka zelo pomembna tekma za obstanek. Goričani se bodo namreč v petek ob 21.15 v dvorani Allianz Dome v Trstu pomerili proti mladinski ekipi kluba Pallacanestro Trieste, ki je trenutno zadnja na lestvici, a je v zadnjih krogih prikazala zelo solidno igro.

PROMOCIJSKA LIGA (PLAY-OFF)

Sokol – Barcolana 73:63 (14:19, 31:33, 52:53)

Sokol: Sossi 6, E. Malalan 6, Ferfolja 4, Grgič 0, Kojanec 21, Furlan 0, Visintin 2, Terčon 0, Perčič 5, M. Malalan 14, Albanese 6, Gutty 6. Trener: Kapo.

3 točke: M. Malalan 4, Kojanec 3, Gutty 2, Perčič 1; PON: E. Malalan in Albanese.

Sokol se je uvrstil v pokrajinski finale promocijske lige. Nabrežinci so v odločilni tretji polfinalni tekmi na domačem igrišču zasluženo premagali Barcolano s 73:63. Na tribunah telovadnice Savo Ušaj se je kljub medtedenskim terminom zbrala številčna publika. Tekmo so sicer nekoliko bolje začeli gostje, ki so bili zelo učinkoviti v napadu, tudi po zaslugi ohlapne obrambe domačih košarkarjev. Sokol je v drugi četrtini zaigral precej bolje in dihal za ovratnik Barcolane. Tržačani so rahlo prednost ohranili, v zadnjo četrtino pa so vstopili le s točko naskoka (52:53). O zmagovalcu je tako odločala zadnja četrtina v kateri so varovanci trenerja Kapa odigrali praktično brezhibno. V obrambi so se metali na vsako žogo in prevladali v skoku, v napadu pa so za natančnimi meti z razdalje (v zadnji minuti so zadeli tri trojke) dokončno strli odpor Barcolane.

Za zasluženo zmago si pohvalo zasluži celotna ekipa, v napadu pa sta tokrat nedvomno izstopala kapetan Kojanec z 21 točkami in Matej Malalan, ki je zadel kar 4 trojke (skupno 14 točk). V pokrajinskem finalu se bo Sokol pomeril proti zmagovalcu dvoboja med Intermuggio in Virtusom.