V zaostali tekmi 12. kroga D-lige so mladi Tržačani slavili s 83:80

3. maj. 2022 | 21:33

D-LIGA

Allianz Trieste – Kontovel 83:80 (22:20 ,42:43, 63:61)

Kontovel: N. Daneu 10 (-, 2:9, 2:5), Cicogna 4 (-, 2:3, 0:1), Škerl 23 (3:4, 4:5, 4:8), Pro 2 (-, 1:3, -), Mattiassich 14 (1:1, 5:7, 1:3), S. Regent 8 (3:3, 1:3, 1:3), Persi 0 (0:2, 0:1, -), Starc 8 (2:3, 3:7, 0:1), G. Regent 4 (2:6, 1:4, -), Zgur 7 (-, 2:2, 1:3), Kralj nv. Trener: Peric.

V zaostali tekmi 12. kroga D-lige so košarkarji Kontovela proti zadnjeuvrščenemu Allianzu zasluženo izgubili. Tekma v dvorani Allianz Dome se je zaključila z izidom 83:80. Gostje so imeli sicer v zadnjem napadu možnost za izenačenje, trojka Škerla ob pisku sirene pa se je odbila od obroča. Mladi Tržačani so se tako veselili šele četrte zmage v letošnji sezoni.

Tekma je bila sicer skoraj ves čas povsem izenačena. Kontovel je največ vodil za tri točke ob koncu druge četrtine, domačini pa so v uvodu tretje četrtine vodili z 9 točkami naskoka, enako prednost pa imeli tudi tri minute pred koncem dvoboja. Peričevi varovanci, ki so zagrešili veliko napak tako v napadu kot v obrambi, so obakrat izničili zaostanek. V prvem primeru je ekipo povlekel za sabo Škerl (s 23 točkami najboljši strelec), v končnici pa je ob njem stopil v ospredje še Mattiassich (14). Končnica je bila zelo napeta, Kontovelovim košarkarjem pa preobrat ni uspel. Omeniti velja, da je v odločilnih trenutkih za tržaško ekipo ključne točke prispeval Ricmanjc Ivan Gulli (skupno 12).

Jutri bodo na igrišče stopili še Domovi košarkarji. Ob 20.30 se bodo v telovadnici Kulturnega doma pomerili proti Gradisci, proti kateri so v petek v gosteh izgubili z 68:75.