V C-ligi gold se je začela druga faza prvenstva

25. feb. 2023 | 22:13

C-LIGA GOLD

Jadran Monticolo&Foti – Piani Bozen 69: 59 (17:9, 32:22, 51:39)

Jadran: Batich 7 (4:8, 0:2, 1:5), Ban 11 (5:7, 0:3, 2:4), De Petris 10 (2:2, 4:6, -), Jakin 3 (-, -, 1:1), Gobbato 19 (4:7, 3:5, 3:9), Malalan 2 (-, 1:4, 0:1), Pregarc 2 (0:2, 1:1, -), Bunc 7 (2:2, 1:3, 1:4), Milisavljevic 8 (-, 1:4, 2:5), Bellettini nv. Trener: Oberdan.

C-LIGA SILVER

Servolana - Bor Radenska 73:67 (14:15, 38:32, 58:55)

Bor: Terčon 7 (1:2, 3:7, -), Nisić 12 (5:6, 3:5, 2:8), D. Zettin 10 (-, 5:9, 0:6), Strle 4 (2:2, 1:2, -), Venturini 12 (2:2, 5:8, -), Lettieri 8 (2:2, 3:3, -), Rajčič 4 (-, 2:7, 0:7), Gallocchio 5 (-, 1:2, 1:5), nv: Bole, Holan in Lessing. Trener: Krčalić. PON: Venturini in Strle.

V občutenem tržaškem derbiju so borovci po zelo izenačeni tekmi izgubili proti Servolani, ki ima po tem krogu osem točk več od varovancev trenerja Krčalića. Razen v treji četrtini, ko so si gostitelji priigrali tudi 15 točk prednosti, je bilo srečanje zelo izenačeno. Čeprav je Borova vrsta nastopila bez svojih dveh pomembnih igalcev, brez Možine in Comarja, je bila s čvrsto obrambo in tudi v napadu povsem enakovredna Servolani. Lahko bi iztržila kaj več, toda v ključnih trenutkih tekme ni šlo v napadu in tudi nekatere sodniške odločitve niso bili ravno naklonjene gostom in poraz je bil tu. Eden glavnih vzrokov za poraz je bil izredno slab odstotek pri metu za tri točke (3:26).

D-LIGA

Interclub – Dom 65:72 (14:15, 34:39, 54:52)

Dom: Cossaro 24 (9:14, 6:13, 1:3), Lazić 13 (1:2, 3:4, 2:4), M. Zavadlav 10 (-, 2:3, 2:7), G. Zavadlav 6 (4:4, 1:5, 0:3), Devetta 2 (-, 1.3, -), Cej 0 (-, 0:2, 0:1), Pahor 0 (-, 0.1, -), Ballandini 17 (5:6, 3:4, 2:7), De Martin nv. Trener: Grbac.

Domovci so na gostovanju vknjižili pomembno zmago proti tekemcu, ki jim je v prejšnjih letih vedno mešal štrene. Zmaga pa ima še slajši okus, če vemo, da so jo domovci osvojili v zelo okrenjeni postavi brez Ambramija, ki je obležal z gripo, in poškodovanega Salvija.

Dom je na gostovanju ves čas diktiral ritem. Prevlado je Interclub prekinil samo v tretji četrtini, ko je s serijo metov iz zunanjih položajev prevzel vodstvo in tudi povedel na štiri točke. To pa ni zmedlo varovancev trenerja Grbaca, ki so v zadnji četrtini hitro vzpostavili začetno razmerje sil in brez težav prevzeli spet vodstvo in zasluženo zmagali.

Domovci so z zmago prehiteli miljsko ekipo na lestvici in so v medsebojnih obračunih proti Miljčanom tudi spreobrnili koš razliko v svojo korist.