Sreda, 24 april 2024

Mezgec četrti, nov padec Rogliča

Današnjo 13. etapo na kolesarski dirki po Španiji je zmagal Francoz Florian Senechal

27. avg. 2021 | 18:05

Francoz Florian Senechal je zmagovalec današnje 13. etape na kolesarski dirki po Španiji od Belmeza do Villanueve de la Serene (203,7 km), za njim sta se uvrstila dva italijanska kolesarja. Drugo mesto je zasedel Matteo Trentin, tretje pa Alberto Dainese. Četrti je bil danes najboljši Slovenec Luka Mezgec, ki je za zmagovalcem zaostal tri sekunde in dosegel najboljšo uvrstitev na letošnji španski pentlji.

Slovenski kolesarski as Primož Roglič, ki je bil udeležen v skupnem padcu, kaže da brez hujših posledic, je prispel na cilj na 25. mestu z 11 sekundami zaostanka.

V skupnem seštevku ni bilo večjih sprememb in Roglič ostaja na tretjem mestu z 1:56 zaostanka za vodilnim Norvežanom Oddom Christianom Eikingom. Drugi je Francoz Guillaume Martin, ki ima 58 sekund zaostanka za vodilnim.

V soboto bo na vrsti zahtevna gorska etapa od Bon Benita do vrha na vzponu Pico Villuercas. Zadnji vzpon v 14. etapi je dolg 14,5 km s povprečnim naklonom 6,2 odstotka.