Torek, 16 april 2024

Planica: Eisenbichler prvič, trije Slovenci med desterico

Četrtouvrščeni Timi Zajc postavil svoj osebni rekord

22. mar. 2019 | 16:22

Nemec Markus Eisenbichler je zmagovalec današnje tekme smučarjev skakalcev v Planici. Zelo dobro so se uvrstili tudi slovenski smučarski skakalci. Najboljši je bil Timi Zajc, ki je preizkušnjo sklenil na četrtem mestu, potem ko je v prvi seriji z 240,0 m postavil osebni rekord in tudi takrat pristal na četrtem mestu. Domen Prevc je bil peti (po prvi seriji šesti), njegov brat Peter pa deseti (po prvi seriji na 12. mestu). Svetovni prvak Eisenbichler je slavil prvo zmago v svetovnem pokalu, potem ko je za 6,9 točke premagal najboljšega skakalca te zime in prvouvrščenega tekmovalca po prvi seriji Japonca Rjoja Kobajašija. Tretji je bil Poljak Piotr Žyla, ki je tudi v prvi seriji pristal na tretjem mestu (skupni zaostanek 7,7 točke).

Na četrtem mestu je končal Timi Zajc, ki je zaostal za 22,5 točke. Najboljši Slovenec v svetovnem pokalu je v prvi seriji poletel do 240 metrov in novega osebnega rekorda, v drugi pa je pristal pri 228,5 metra. S 422,5 točke je ubranil četrto mesto, ki ga je zasedal že po prvi seriji. Domen Prevc je v drugi seriji pristal pri 224 metrih, v prvi pri 233,5 metra, s 415,2 točke je končal na petem mestu. Peter Prevc je v finalni seriji pristal pri 226,5 metra, s 401,5 točke je osvojil deseto mesto. Anže Semenič (371,6 točke) je bil 20., Bor Pavlovčič (354,1 točke) pa je preizkušnjo sklenil na 29. mestu.

Jutri bo v dolini pod Poncami ekipna tekma z začetkom ob 10. uri.