Po dveh porazih Jadran spet dvignil glavo

V zaostali tekmi deželne D-ligi je Bor Radenska premagal Don Bosco

27. apr. 2022 | 22:50

C-LIGA GOLD

Codroipo – Jadran Monticolo&Foti 64:67 (15:24, 36:41, 57:56)

Jadran: Batich 15 (3:6, 3:7, 2:4), Zidaric 11 (2:2, 3:3, 1:2), Ban 8 (3:4, 1:3, 1:1), Schina 3 (3:4, 0:2, 0:1), Ridolfi 11 (0:1, 4:7, 1:3), De Petris 5 (3:4, 1:5, -), Malalan 6 (0:2, 3:5, -), Bunc 8 (-, 1:3, 2:5), Rajčič 0 (-, -, 0:2), Jakin in Pregarc nv. Trener: Oberdan.

Košarkarji Jadrana Monticolo&Foti so v zaostali tekmi 23. kroga C-lige gold prekinili serijo dveh zaporednih porazov, ki so jih utrpeli prejšnji teden. V deželnem derbiju so po izenačenem dvoboju v gosteh ugnali Codroipo s 67:64. Na lestvici se je Jadran točkovno znova izenačil z Boznom, ki pa po zaslugi zmag v obeh medsebojnih tekmah ohranja 3. mesto na lestvici.

Tekma v Codroipu se je za Malalana in soigralce začela zelo spodbudno. Po zaslugi učinkovitega napada so gostje končali uvodno četrtino z 9 točkami naskoka (15:24). V nadaljevanju pa so domači košarkarji začeli nižati zaostanek in se ob koncu prvega polčasa približali na 5 točk razlike (36:41). Codroipo je drugi polčas začel zelo zagnano in sredi tretje četrtine povedel tudi za 6 točk. Jadranovi košarkarji pa so pravočasno odreagirali in spet ujeli priključek. Zadnja četrtina je bila zelo izenačena, saj sta se ekipi stalno izmenjavali v vodstvu. V zadnjih 40 sekundah je Jadran zapravil 4 proste mete, na drugi strani pa so bili prav tako nenatančni domačini (0:2), tako da so na koncu gostje slavili s 3 točkami naskoka.

Med posamezniki sta se tako v obrambi kot v napadu izkazala Ridolfi in Zidaric (oba 11 točk), ki je zgrešil le en met, ekipo pa je znova zelo dobro vodil Batich, ki je bil s 15 točkami tudi najboljši Jadranov strelec. Jadran bo v soboto odigral zadnjo tekmo rednega dela sezone: ob 18. uri se bo v Trstu pomeril proti Cusu.

D-LIGA

Don Bosco – Bor Radenska 61:69 (16:24, 28:37, 40:58)

Bor: Bole 2 (-, 1:3, 0:1), P. Zettin 9 (-, 3:6, 1:4), Terčon 6 (-, 3:6, -), Možina 5 (1:2, 2:6, -), Pizziga 15 (3:5, 6:12, 0:1), D. Zettin 12 (0:2, 3:7, 2:8), Strle 8 (2:2, 3:5, 0:1), Scocchi 12 (2:2, 2:9, 2:6), Hollan in Stopar nv. Trener: Krčalić.

Borovi košarkarji so se morali kar potruditi, da so strli odpor trdoživih igralcev Don Bosca, ki so se zlasti odlikovali pri metu za tri točke. Po prvih treh četrtinah je kazalo, da bodo varovanci trenerja Krčalića zlahka pri šli do novih točk, saj so vodili kar z 18 točkami razlike. V zadnji četrtini pa so popustili, tako da so se jim gostitelji približali na same tri točke. Borovci so se naposled le zbrali, povedli za 6-8 točk ter na koncu zasluženo zmagali.