Prepričani so, da ima Gorica še neizkoriščen turistični potencial, v katerega je vredno vlagati. Zato so se predstavniki družbe GGCM, ki jo sestavlja skupina slovenskih in italijanskih podjetnikov iz goriškega čezmejnega prostora, odločili za prevzem hotela Internazionale v Tržaški ulici in zgodovinskega hotela Transalpina, ki gleda na skupni trg obeh Goric in že več let žalostno sameva. Hotel Internazionale so po nekajmesečnem lepotnem posegu ponovno odprli včeraj, hotel Transalpina, ki potrebuje korenitejšo obnovo, pa naj bi bil na vrsti prihodnje leto. Za prevzem teh dveh hotelov se je slovensko-italijanska družba, ki ima sedež v Novi Gorici, odločila na podlagi petletne izkušnje z upravljanjem hotela Entourage na Trgu Sv. Antona.
Marca ali aprila bo družba GGCM začela preverjati stanje stavbe hotela Transalpina, ki je zaprt že dalj časa in ga je leta 2016 na dražbi kupilo podjetje Nuova immobiliare. »Hotel, ki ima 37 sob, so nam zaupali v upravljanje. Pred tem bo treba izvesti obnovitvena dela; upamo, da nam ga bo uspelo odpreti prihodnje leto,« so povedali pri GGCM in poudarili, da so se za prevzem hotela Transalpina odločili tudi v povezavi z obnovitvenim načrtom, ki ga za skupni trg imata Gorica in Nova Gorica oz. Evropsko združenje za teritorialno sodelovanje. »Trg Evrope - Transalpina je pomembna turistična točka. Verjamemo v njegov potencial in v turistični razvoj goriškega prostora, h kateremu želimo dati svoj doprinos,« zaključujejo predstavniki podjetja GGCM.